Společně s manželkou Lenkou zažívají nejtěžší chvíle života. Jejich jediný syn Jakub utrpěl krátce po 2. narozeninách vážný úraz s fatálními následky, kdy došlo k poškození míchy v oblasti krku. Na podporu jeho léčby se odehrálo ve Strakonicích na Křemelce utkání mezi týmem hráčů Slavia Praha 2007 s týmem Janda team, jehož výtěžek půjde na konto pomoci malému Jakoubkovi.

V poločase utkání byly vydraženy dva dresy, první Nicolae Stancia s podpisy hráčů utkání byl vydražen za 12.000 korun a druhý s podpisy hráčů utkání za 6.200 korun a vybráno a zasláno na účet bylo cirka 140.000 korun. Bylo předáno v poločase i mnoho dalších finančních darů a to i od rivalů ze Sparty, což dokazuje, jak sport pro dobrou věc spojuje. Na kontě pro Jakoubka je tak již 3 850 000 korun.

Pro Jakoubka Jandu hrály fotbal i mládežnické výběry ze Strakonicka a Písecka.
OBRAZEM: Pro Jakoubka Jandu hrály i mládežnické výběry ze Strakonic a Písku

Na utkání se sešlo spousty kamarádů a to i někteří přijeli až ze zahraničí. A že nešlo ani tak o výsledek, ale o velké kamarádství, svědčí i to, že utkání skončilo smírně 6:6 /3:3/. Za Slavii skóroval: Tijani 3, Necid 2 a Švento, Za Janda team Nečas 3, Škoda 2 a Sylvestre. Bylo zde mnoho známých tváří, které jsou na přiložených fotografiích jako např.: Zdeněk Šenkeřík, František Dřížďal, Tomáš Necid, Martin Fenin, Jan Koller, Stanislav Vlček, Milan Škoda, Petr Janda, Zdeněk Zlámal, Ondřej Zlámal, Tijany Belaid, Mickael Tavares, Martin Latka, Marek Suchý, Luboš Kozel, Matěj Krajčík, Dušan Švento, Radim Nečas, Ludovic Sylvestre, tiskový mluvčí Slavia Michal Býček a řada dalších.

Je třeba poděkovat všem kdo se na akci podíleli, sponzorům, přispěvatelům, hráčům, divákům, kterých přišlo 1146, trojici rozhodčí a zejména hlavním organizátorům akce, předsedovi odbočky a pokladníkovi Miloši Sedláčkovi a Vaškovi Králíčkovi. Byla to nádherná a vydařená akce. Díky všem.

Autor: Jan Malířský