Třízápasovou sérii porážek a bez vstřeleného gólu prolomili v neděli 16. října v 10. kole krajského přeboru fotbalisté Oseku. A určitě nečekaně.

Dokázali si odvézt bod ze hřiště exdivizního Milevska za remízu 2:2 (1:1). I když sahali po třech… A teprve podruhé v sezoně Osečtí vstřelili v utkání dva góly (v prvním případě to bylo ve 2. kole při porážce 2:5 v Dačicích). V tabulce je tým čtrnáctý s osmi body.

Milevsko si v minulém kole doma neporadilo s Katovicemi, podlehlo jim 0:1. Nyní zachraňovalo alespoň bod proti druhému zástupci ze Strakonicka. A povedlo se mu to až v 87. minutě.

V oseckém táboře mohlo být tedy veseleji, ale i bod je ziskem. Ačkoliv trenér Jaroslav Voříšek si byl dobře vědom blízkosti výhry.

„Před zápasem bych s bodem byl spokojený. Po jeho skončení je mrzuté, že jsme nedokázali udržet vedení až do konce. Spíše je to tedy zklamání. Ale celkově utkání vyznělo remízově," uvedl.

Už v 6. minutě pokazil rozehrávku Blažečka a Krejčí vykopával z brankové čáry. V 17. minutě už hosté inkasovali po rohu. Ale do přestávky stihli ve 35. minutě vyrovnat, když po autu prodlužoval Carda a Kroupa na zadní tyči dal na 1:1.

Úvod druhé půle patřil opět Oseckým, kteří hned ve 48. minutě podruhé gólově udeřili. „Po standardce Blažečky zakončoval Carda, v následné skrumáži se orientoval nejlépe Brož a poslal nás do vedení," popsal kouč.

S blížícím se koncem to vypadalo nadějně se ziskem tří bodů a postaráním se o velké překvapení. Ale přišla 87. minuta, kdy po standardní situaci osamocený Barda vyrovnal. „Tradičně jsme inkasovali obě branky jak jinak než ze standardek," zdůraznil Voříšek.

Remíza se zrodila i co se týče nastřelení brankové konstrukce. Domácí trefili dvakrát břevno, hosté jednou tyč a jednou břevno. „Byli jsme po celé utkání rovnocenným soupeřem. Chybělo málo k zisku tří bodů a mohlo to být větší překvapení, než že jsme na hřišti exdivizního mužstva remizovali," uzavřel trenér.

Osečtí si přesto zvedli sebevědomí před sobotním derby doma s Katovicemi.

Sestava: Chaluš – Spišský, Blažečka, Krejčí, Hanák – Brož, Mráz, Kroupa, Maroušek – J. Hoch, Carda (89. Kuneš).