V sobotu 9. září na domácím hřišti v 5. kole krajského přeboru deklasovali Dražice 6:0 (3:0). V tabulce jsou nyní jedenáctí se šesti body při skóre 12:13.

Oseckým skvěle vyšel začátek zápasy, kdy rozhodli. Kanonádu načal jako první Carda už v 9. minutě proměněnou penaltou, následně ve 14. minutě zvýšil Říský a dvě minuty po něm Hosnedl. Stejní střelci se prosadili i po obrátce.

Hned ve 46. minutě po rozehrání navýšil skóre opět Carda. V 65. minutě přehodil vyběhnuvšího gólmana Hosnedl a gólový účet uzavřel v 70. minutě Říský přesnou střelou z úhlu. Navíc domácí neproměnili ještě řadu šancí, kdy stáli tváří v tvář brankáři. Na druhé straně se párkrát blýskl také Hulínko, který výbornými zákroky udržel čisté konto.

Komentáře trenérů:

Jaroslav Voříšek, Osek: „Po minulém debaklu je to teď pohlazení po duši, po propadáku v Protivíně je to nebe a dudy. Zabojovali jsme a bylo vidět, že má slova v týdnu si hráči vzali k srdci. Zápas nám skvěle vyšel, dali jsme brzy gól, dařily se nám akce a skóre tak narůstalo. Vyhráli jsme zaslouženě. I když Dražice jsou těžký soupeř, my jsme však byli lepší a výsledek hovoří za vše. Potřebovali jsme takový výsledek, snad kluci po minulém trapném výkonu získají sebevědomí.“

Marian Horka, Dražice: „Zlom nastal penaltou, ke které se moc vyjadřovat nechci. Po ní jsme byli dole, naopak domácí se dostali nahoru. Druhý gól jsme inkasovali po vlastním nedorozumění a najednou se na nás soupeř valil a valil. Podali jsme špatný výkon, není koho pochválit. Oseku gratuluju, z jeho hráčů se mi líbil výkon Cardy.“

Osek: Hulínko – Kuneš, Krejčí, Baloušek, Brabec – M. Čapek (82. Budoš), J. Hoch, Mráz (78. Hanák), Hosnedl – Carda (88. Šůs), Říský.