V prostorách strakonické sokolovny se v pátek odpoledne konal losovací aktiv Okresního fotbalového svazu Strakonice (OFS). V úvodu předseda OFS Václav Palivec zhodnotil uplynulou sezonu, připomenul úspěšné účinkování mládežnických týmů v meziokresní soutěži a současně poděkoval oddílům za spolupráci při uvolňování hráčů, mimo jiné i pro jihočeský amatérský výběr, který nedávno zvítězil v prvním ročníku Czech Regions Cupu, jež hostil Písek. Poté následovaly zprávy jednotlivých komisí.

Člen komise rozhodčích Jan Prášil uvedl, že se určitým způsobem podařilo překročit nábor rozhodčích, ty si však „kraj“ brzy vytáhne do vyšších soutěží. Předseda disciplinární komise Václav Králíček konstatoval, že komise neměla až tolik práce jako v minulých ročnících, hráči se vyvarovali výstřelkům. Předseda sportovně technické komise Zdeněk Mikeš hovořil především o blížícím se novém ročníku. Upřesnil, že sestupujícím ze III. třídy jsou Číčenice, které se v polovině minulé sezony odhlásily ze soutěže.

Změny v obsazení čekají soutěž 35 plus: Čkyně se do nového ročníku již nepřihlásila, nahradí ji ale dva nové oddíly – Pracejovice a Bavorov. Do sdruženého přeboru dorostu (s Prachatickem) se nově přihlásil tým z Písecka – TJ Hradiště. Soutěž se nyní bude hrát za účasti deseti mužstev (přibyly sestoupivší TJ Dražejov, nově Sokol Zdíkov, FC Šumavské Hoštice. Hradiště musí být definitivně přijato ještě ze strany OFS Prachatice, který má losovací aktiv později).

Mění se hrací dny pro Český pohár (ČP), zápasy se nově budou hrát jen v sobotu a v neděli, v týdnu pouze v den, na který připadá státní svátek. O tuto soutěž projevilo zájem oproti loňskému ročníku více oddílů. Přihlášeno je jich čtrnáct, přitom loni pouze šest. Pohár začne 29. července, finále se uskuteční v květnu.

Důležitou změnou je pro účastníky soutěže mladších přípravek nařízení, podle něhož musejí všichni hráči mít registrační průkaz ČMFS. Až dosud se hrálo „na soupisky“. Závažná změna nastává v řízení soutěží. Nováčkové soutěží – tedy postupující i sestupující – mají nařízený termín sobotu, nebo neděli dopoledne. Týká se to oddílů Chelčic, Poříčí, Kladrub a Číčenic. Chelčicím, které mají dva nováčky (A–tým sestoupil z I. B třídy a béčko postoupilo do III. třídy) se však návrh nezamlouvá a žádají o výjimku. Ty však STK udělovat nechce. V soutěži 35 plus zase nesmějí mužstva předehrávat svá utkání o víkendu, a to vzhledem k nedostatku rozhodčích. Oddíly také musejí mít trenérské průkazy ČMFS, nebo ty, jež ČMFS uznává. Nikoliv už tedy průkazy OFS.

V průběhu aktivu byly také předány diplomy a vítězům soutěží poháry. Oceněni byli i nejlepší funkcionáři oddílů – Josef Rychtář z Hoslovic a doubravický Karel Fořt.