Snovou podzimní část tým zakončil v sobotu 14. listopadu domácím vítězstvím v předehrávce 16. kola s Dražicemi 4:1 (2:0) a udržel si dvoubodový náskok na druhý Jankov.

Jak Katovičtí podzim začali, tak ho i skončili. Dražicím opět nastříleli čtyři góly (venku vyhráli 4:0). I když většinu první půle se jim proti silnému větru příliš nedařilo a měli i štěstí, když hlavička Hadáčka skončila na břevně.

Skóre se poprvé měnilo ve 34. minutě, kdy se prosadil ve vápně Rejšek a poslal Katovice do vedení. Navíc po podobné situaci ve 43. minutě vedení navýšil Hovorka. Tím bylo prakticky rozhodnuto.

Ještě větší klid vnesl do řad domácích opět Hovorka, který ve 47. minutě hlavou po rohovém kopu zvýšil už na 3:0. Hosté zaznamenali čestný úspěch v 74. minutě po chybě soupeře. Ale o možnost případně utkání zdramatizovat přišli pět minut nato, kdy byl vyloučen kapitán Valášek.

V závěru neuspěl Repa sám proti brankáři, a tak tečku za zápasem udělal až v 90. minutě Chvosta, který proti gólmanovi hostů nezaváhal.

Komentář trenéra Romana Malého: „V první půli se nám nedařilo hrát proti větru a soupeř toho naopak využíval a tlačil se před naši bránu. Naštěstí pro nás však vytěžil jen břevno. My jsme se pak prosadili dvakrát ve vápně, a to rozhodlo. Ve druhé půli jsme hráli po větru a věřil jsem, že vyhrajeme. Když Hovorka přidal hned po přestávce třetí gól, bylo rozhodnuto. Přezimujeme první, skvělé!"

Sestava: Švehla – Horejš (80. Funda), Hajdušek, L. Blatský, Černý – Náhlík (73. Chvosta), Cibulka, Repa, Rejšek – Hovorka (60. Zoubek), Krýsl.