Parádní trefou do šibenice z vápna prolomil záložník fotbalistů Katovic Michal Repa střelecké trápení týmu z předchozích tří zápasů, kdy nedokázal dát gól. Jeho sobotní branka byla ovšem cennější v tom, že znamenala vyrovnání v utkání podzimu doma s Jankovem na konečných 1:1. Katovičtí tak zvládli první polovinu krajského přeboru nejlépe a na soupeře stále mají dva body k dobru.

Jste spokojený s bodem?
Po průběhu zápasu určitě. Jankov byl běhavější, všude byl o půl kroku dřív než my. Několikrát nás podržel brankář Tomáš Švehla, podle mě nejlepší hráč na hřišti. Soupeře jsme totiž pustili po neskutečných chybách do velkých šancí, teoreticky jsme jim je darovali. Naštěstí jsme vyrovnali a získali zlatý bod.

Mělo na obraz hry nějaký vliv to, že vás zápas nezastihl v nejlepší formě, když jste v předchozích třech utkáních neskórovali a získali jste jen bod?
Zbytečně jsme při té sérii ztratili osm bodů. Herně jsme určitě nepropadli, ale prostě nám to tam nepadalo. Konečně jsme ale protrhli šňůru tří zápasů bez vstřelené branky, jedině dobře pro nás. A v sobotu s Dražicemi doma v předehrávce určitě vyhrajeme!

Co byste ještě řekl k Jankovu? Bude hlavním aspirantem na prvenství a postup?
Rozhodně. Má super mančaft od útoku po obranu. Je to mladý, rychlý tým. Když to vezmu za celý podzim, byl Jankov nejlepší soupeř, se kterým jsme hráli.

Bylo to probírané a několikrát už zmíněné, ale zeptám se na váš pohled. Proč po vítězství
 v Oseku, které bylo desáté z jedenácti zápasů, přišla najednou ta již zmíněná „černá" série, kdy jste nedokázali dát gól a i jste dvakrát prohráli?
Nepadalo nám to do brány. Třeba Želeč k nám přijela pro bod – zalezla před vápno, bránila v devíti lidech a podnikala jen rychlé protiútoky. Dobře držela balon a my jsme se přes ni nedostali. Chyběla nám finální přihrávka, měli jsme jednu střelu… Pak přišla porážka na Hluboké a na Rudolfově. V Rudolfově nám to tam nepadlo ani z malého vápna, kdy šel míč do tyče. Odklonilo se od nás štěstí, předtím jsme trefovali nemožné věci. Padla na nás asi deka a přišlo uspokojení
 z osmibodového náskoku. Nepřipouštěli jsme si to sice, ale padlo to na nás a bylo to určitě i vidět.

Máte před sebou ještě předehrávku s Dražicemi. Pokud utkání zvládnete, přezimujete na prvním místě. Jak je to důležité z psychologického hlediska?
Psychicky nám pomůže, když dotáhneme úspěšně celý podzim. Rozehráli jsme si ho výborně. Hlavně, abychom si to teď nepokazili. Byla by určitě psychická podpora jít do jara s náskokem a s tím, že soupeři musí a my můžeme. Jankov vyhlásil jako cíl postup, my se za ním neženeme. Jsme nováček soutěže, nikam se necpeme.