V úvodním jarním kole Dudák OP Strakonicka vyhrálo béčko Oseka v souboji o čelo tabulky v Doubravici 5:3. A čtyři branky zaznamenal Daniel Stieber. Což o to, v okrese branek padá hodně, ale zajímavostí je, že Danovi bude na podzim tohoto roku teprve šestnáct let. A to již stojí za povšimnutí. Prosadit se v tomto věku mezi chlapy není jen tak.

Dane, dal jsi v Doubravici čtyři branky, je to Tvůj střelecký rekord, nebo již jsi jich nastřílel v mládeži více?

Pamatuji si, že můj osobní rekord byl deset gólů proti Blatné v žácích. Tento počet se mi dosud nepodařilo překonat, ale doufám, že mi to jednou vyjde.

Jak góly proti Doubravici vypadaly z Tvého pohledu ze hřiště?

Z mého prvního gólu, na který mi nahrával před bránu můj spoluhráč z dorostu Jakub Pešek a já zakončoval, jsem měl obrovskou radost. Druhý gól vypadal podobně jako ten první, jen jsem zakončoval ve vzduchu a celkově tato gólová akce byla svižnější. Ve druhém poločase jsme měli rohový kop, když se míč odrazil asi dva metry za velké vápno, tam jsem stál já a z voleje překonal domácího brankáře potřetí. Chvíli před koncem jsem jsem dostal nahrávku na levou stranu a rychle ke mně přibíhal obránce. V rychlosti jsem ho obešel a překonal brankáře počtvrté.

Většinou se po hattricku a vyšším počtu branek platí do kasy, čeká Tě to také, nebo jsi pro svůj věk omilostněn?

Samozřejmě žertujeme o tom, že až budeme slavit vítězství v soutěži, tak všechny zvu. Ale díky mému věku to snad neberou vážně, alespoň v to doufám.

Na jakém postu hraješ, která role na hřišti Ti nejvíce sedí?

Nejvíce mi to vyhovuje hrát v útoku, ale v dorostu také často hrávám ve středu zálohy. Ale určitě nejraději nastupuji v útoku.

Hraješ za dorostence i za chlapy, je hodně velký rozdíl v zápasech těchto kategorií?

Hlavním rozdílem je asi styl a rychlost hry. Když hrajeme s muži, mnohem více se chodí do soubojů tělem a na to nejsem v dorostu tolik zvyklý. Zápasy s muži nám určitě pomáhají se zlepšit i v zápasech mé kategorie.

Patříš k nejmladším v týmu, jak se hraje s chlapama více než dvakrát staršíma? Jak vás mlaďasy berou?

Ze začátku jsem byl nervozní a bál se, co si o nás spoluhráči budou myslet. Ale i když je mezi námi věkový rozdíl, tak to kluci z týmu nedávají najevo a vzali nás hned do party.

Béčko Oseka po výhře v Doubravici vede tabulku o čtyři body, máte ambice na postup?

Po výhře nad Doubravicí jsou naše ambice rozhodně ty nejvyšší. Ale nesmíme přestat bojovat a uděláme všechno pro to, abychom si první místo udrželi.

Radek Bauer (č. 14) v akci.
Nesmíme usnout na vavřínech, chceme divizi zachránit, říká Radek Bauer

V Tvém věku mají kluci velké fotbalové sny, platí to i u Tebe?

Samozřejmě, že mám fotbalové sny, kterým věřím. Vždy jsem si přál hrát první ligu v Česku. Co se týče bližší doby je můj největší sen vyhrát s béčkem okres a dostat se s dorostem co nejvýše v tabulce.

Máš nějakou zajímavou historku ze hřiště, například bizarní červenou kartu, nejrychlejší gól, vlastence a podobně?

Jako svůj největší zážitek beru zápas v žácích proti Katovicím, kde jsme ještě minutu před koncem prohrávali 0:1. Podařilo se mi ale v poslední minutě dvakrát skórovat a otočit tak celý zápas ve prospěch našeho týmu.