Určitě si oddychli. Po dvou předchozích porážkách (v Ševětíně 0:2 a doma s Dačicemi 1:6) získali fotbalisté Oseku první jarní body. Všechny tři přivezli v sobotu z Písku, kde v 18. kole krajského přeboru tamní béčko porazili 2:1 (1:0). V tabulce si polepšili zpět na 12. místo.

Trenér Jaroslav Voříšek potvrdil úlevu: „Nejvíc jsem si oddychl já. Vzhledem k předvedené hře a výkonu spadl pro tento týden kámen ze srdce všem. A mně největší.“

Zdůraznil, že výkon jeho svěřenců byl diametrálně odlišný od minulého zápasu s Dačicemi. „Hráči byli tentokrát disciplinovaní, vyvarovali se velkých individuálních chyb a konečně byla naše hra přímočará,“ zmínil. Hosté si pohlídali i nejnebezpečnějšího hráče soupeře Zušťáka, na kterého chodily stereotypně dlouhé balony do vápna, takže zápas měli pod kontrolou.

Osečtí se dostali do vedení v 15. minutě, Marouškův roh usměrnil hlavou do sítě Carda. Druhý gól v 54. minutě padl po učebnicové akci, kdy Blažečka uvolnil Říského, který s přehledem trefil k tyči. Písečtí snížili v 66. minutě. „Bylo to po dlouhém centru a po souboji Brabce s domácím Danem před velkým vápnem, míč nakonec skončil za zády Chaluše,“ přiblížil kouč.

V týdnu před zápasem se mužstvo ještě vrátilo k nepovedenému duelu s Dačicemi. „Probrali jsme hlavní chyby, v čem se zlepšit, čeho se vyvarovat. Tentokrát si to hráči vzali k srdci a pokyny plnili,“ pochvaloval si Jaroslav Voříšek.

Písek B – Osek 1:2 (0:1). Branky: 66. Dan – 15. Carda, 54. Říský. ŽK 2:4 (Uhlík, Váchal – Brož, Maroušek, Mráz, Kroupa). Rozhodčí: Přibyl – Sebera, P. Šafránek. Diváků: 80. Sestava: Chaluš – Brabec, Krejčí, Carda, Kuneš – Hosnedl (89. Hřebíček), Brož (73. Kroupa), Mráz, Blažečka, Maroušek – Říský (86. Čapek).