Fotbalisté Oseka na hřišti předposledního Ševětína v 16. kole prohráli 0:2 (0:2), a v tabulce tak zůstali dvanáctí se 17 body.

Přitom úvod odvetné části je pro Osecké veledůležitý, narazí v něm na týmy převážně z druhé poloviny tabulky. Každý bod tak má dvojnásobnou cenu.

Trenér Jaroslav Voříšek měl jasno: „Oba góly jsme domácím darovali!“ První přišel ve 25. minutě, kdy Blažečka špatnou malou domů donutil brankáře Chaluše faulovat v šestnáctce a z následné penalty domácí Kupec skóroval.

Největší šanci Oseckých měl v první půli ve 37. minutě Carda, ale po rohu dal pouze nad branku.

Ve 43. minutě se měnilo skóre podruhé. „Po brejku soupeře si Jan Hoch dal vlastní gól, krásně přeloboval Chaluše,“ popsal kouč. Ve 49. min. přišel důležitý moment, pro další vývoj zápasu zřejmě klíčový. Po faulu na Jana Hocha se sám faulovaný ujal zahrávání penalty, ale domácí gólman ji zneškodnil. „Celý druhý poločas jsme byli určitě aktivnějším týmem, měli jsme více ze hry, ale veškeré naše snažení končilo v šestnáctce dobře organizované obrany soupeře,“ konstatoval Voříšek.

V 53. minutě měl hostující Kroupa dobrou šanci, ale trefil jen gólmana. Stejně tak se neujal ani jeho samostatný nájezd, kdy opět trefil pouze brankáře.

Šanci reparátu budou mít Osečtí tuto sobotu, kdy přivítají od 14.30 hodin Dačice, které jsou třinácté a mají stejně bodů. Ty nyní porazily Milevsko 1:0. V podzimním domácím duelu smetly Osecké o třídu 5:2.

Sestava Oseku: Chaluš – Brabec (88. Hřebíček), Blažečka, Krejčí, Brož – Kroupa (83. M. Čapek), J. Hoch (73. Hanák), Petr Baloušek, Hosnedl – Říský, Carda.