Kouč Jaroslav Voříšek při hodnocení duelu stručně konstatoval, že jeho svěřenci nenavázali na kvalitní výkony z minulých kol. „V prvním poločase jsme působili ustrašeně a odevzdaně, vázla kombinace, soupeř nás přehrával a byl jasně lepší. Navíc jsme to Soběslavi velmi usnadnili, dali jsme si prakticky tři góly ze čtyř," uvedl.

První gól domácí inkasovali v 9. minutě po fatální chybě Schánělce, který jako poslední ztratil balon před vápnem a soupeř šel lehce do vedení. Ve 31. minutě po centru Kroupa hlavou tečoval míč do vlastní brány. Ve 36. minutě se soběslavský hráč dostal přes Kroupu do vápna a zvýšil na 3:0.

Po změně stran Osečtí hru srovnali a vytvořili si i převahu. Ale za stavu 0:3 už i soupeř trochu zvolnil, navíc dal ještě jeden gól. V 70. minutě zakončil Rybák po centru ve skluzu do vlastní brány.

„Mdlý výkon byl dán možná i tím, že sestava byla kvůli absencím pozměněna. Na to se však samozřejmě vymlouvat nemůžeme," upřesnil Voříšek. „Doufám, že jsme si zápas blbec vybrali a už se to nebude opakovat. Že bylo toto utkání dostatečným ponaučením do příštích kol, že bez aktivity, zápalu a odvahy hrát nemůžeme," zdůraznil trenér.

Sestava: Hřebejk – Kuneš (46. Dohonyi), Carda, Kroupa, Krejčí – Rybák, Schánělec, Mráz, Hosnedl – Blažečka (61. Novák), Uher.