Vrátit Vodňanům porážku z podzimu se povedlo fotbalistům Oseku. Ze hřiště soupeře si v sobotu 4. května odvezli tři body za vítězství 2:0 (0:0) a v tabulce si polepšili o dvě příčky na dvanácté místo. Vodňany jsou stále poslední a jejich naděje na záchranu už je podle všeho spíše teoretická.

Domácí začali sobotní duel aktivně, hosté ale také několikrát prověřili gólmana Jana Chalupského. Vstup do druhé půle vyšel Oseckým skvěle; ve 49. Tomášek z trestného kopu z půlky hřiště našel ve vápně Cardu, který si míč sklepl do nohy a přihrál Benediktovi, který nekompromisně zakončil – 0:1. V 55. minutě dostal Uher ve vápně míč, ale trefil brankáře jen do nohy.

V 66. minutě přichází další gólový okamžik – Balouškův dlouhý aut na Cardu, ten míč přihrál Kostkovi, který prostřelil Chalupského. Výhru si už Osečtí bez větších problémů pohlídali.

Komentáře k zápasu

Dušan Benák, trenér Vodňan: „Do utkání jsme vstoupili dobře, bohužel jsme museli třikrát střídat pro zranění. První střídání Konvičky přišlo příliš brzy a ovlivnilo naši hru. Začátek druhé půle byl příšerný – po čtyřech minutách gól a za pět minut střídání Tomáše Vokatého – další zásah a následovala nucená změna taktiky. Dá se říci, že poté už jsme se téměř na nic nezmohli. Útoky byly pomalé a téměř bezzubé. Bohužel musím konstatovat, že nás provází častá zranění – Liška, Kysela, Konvička, Josef Chalupský, Tomáš Vokatý, Karel Štěch, Vítovec, nově Filip a Zlatohlávek, proti loňsku nám dále schází Šteier, Hojdekr a Machnyk. Tyto absence hráčů v takovém počtu máme potíže doplnit, a to jak na výsledcích, tak i samotné hře. Našim fanouškům děkujeme za přízeň a tímto je žádám o pochopení a trpělivost."

Jiří Prokeš, asistent trenéra Oseku: „V důležitém zápase jsme vydřeli důležitou a zaslouženou výhru. Měli jsme šance na více gólů, ale alespoň dva tam spadly. V prvním poločase nám moc nehrál střed zálohy, ale o přestávce a důsledném rozebrání v kabinách trenéra Mráze druhý poločas přinesl konečně branky. Vodňany hrály sympaticky, ale bez ohrožení branky. Chtěl bych ještě poděkovat divákům, kteří udělali pěknou atmosféru a dobře fandili."

Vodňany: Jan Chalupský – Konvička (14. Zlatohlávek – 65. Marchal), Filip, Hajný – Kouba, M. Vokatý, Souhrada, Volmut, Bače – T. Vokatý (54. P. Štěch), Krejčí.

Osek: Chaluš – Rybák, Kroupa, Tomášek, Baloušek – Blažečka (79. Kovárna), Benedikt, Kostka, Benda – Carda (87. Mráz), V. Uher (70. Novák).