V gólové přestřelce přípravného utkání byl lepší tým fotbalistů Oseku. Ten v neděli 24. února na strakonické umělce porazil Klatovy 4:3 (2:2).

Osek – Klatovy 4:3 (2:2), branky: Benedikt, Benda, Linhart, vlastní (Veselka) – D. Matějka, J. Matějka, Sýkora.

Osek 1. poločas: Drnek – Rybák, Tomášek, Mráz, Baloušek, – Novák (30. Linhart), Schánělec, Benedikt, Benda – Kostka – Šafárik. 2. poločas: Drnek – Rybák, Mráz (55. Čapek), Tomášek (75. Cibulka), Maroušek – Linhart, Schánělec, Benedikt, Benda – Šafárik Carda.

Hrál se pěkný fotbal nahoru -dolů se šancemi na obou stranách. Gólu se domácí dočkali v 5. minutě po trestném kopu, hlavou se prosadil Benedikt. „Pak ale začaly hrát Klatovy. Předváděly pěkný fotbal s rychlými náběhy do protiútoku. Koledovali jsme si o gól, který přišel v 19. minutě po krásném pasu na Daniela Matějku, který šel sám na Drnka a nedal mu šanci," přiblížil asistent trenéra Jiří Prokeš.

Ve 29. minutě soupeř kopal roh, po špatném odkopu přišel centr, Drnek jej podběhl a Jiří Matějka hlavou skóroval. Ale ještě do přestávky Benda pěknou umístěnou střelou z vápna vyrovnal.

Brzy po začátku druhé půle to byl opět soupeř, kdo udeřil. „Do náběhu jsme poslali Sýkoru, Drnek pozdě vyběhl za velké vápno a minul míč a Sýkora poslal míč do prázdné brány – 2:3. Srovnali jsme v 77. minutě, kdy Linhart vystřelil za vápnem a vše prostřelil. A navíc v 83. minutě jsme vyslali po lajně Cardu a jeho centr si klatovský Veselka srazil do brány," přiblížil Jiří Prokeš.

Podle oseckého asistenta hrály Klatovy dobře a zkušeně. „Měly výborný přechod do útoku s náběhy, to nám dělalo velké problémy. My jsme se dopouštěli velkých chyb v obraně a střed zálohy nedoplňoval útok, kde jsme měli mezery. Musíme ještě některé věci doladit," zdůraznil.

JAN ŠKRLE