Při své premiérové účasti v krajském přeboru obsadili fotbalisté Oseku v minulé sezoně osmou příčku a byli nejlepším okresním zástupcem v soutěži. 
V nadcházejícím ročníku by se rádi pohybovali ještě výše. „Mám trochu obavy z toho, že se nám z důvodu zranění prakticky rozpadla obrana," zdůrazňuje trenér Josef Mráz.

Osek coby nováčka v minulé sezoně trápily nevyrovnané výkony, dařilo se mu až v poslední čtvrtině soutěže pod vaším vedením, kdy přišla série výher. Jste z tohoto pohledu před novou sezonou optimista?
Optimista jsem tak napůl. Samozřejmě mužstvu věřím a vím, jakých výkonů je schopno. Ale mám trochu obavy z toho, že se nám z důvodu zranění prakticky rozpadla obrana. Ani jeden přípravný zápas jsme nesehráli
 v kompletní sestavě.

Nakolik už je herní projev mužstva podle vašich představ? Kde případně vidíte ještě hlavní nedostatky, na čem především jste pracovali v přípravě?
Prvních čtrnáct dní přípravy jsme věnovali nabírání fyzické kondice, což se podle mého názoru podařilo. Pak jsme se zaměřili na kombinaci a zakončení. Tady jsem úplně spokojený nebyl, protože se nám zakončení v přípravných zápasech moc nedařilo. Musíme ještě zlepšit obrannou fázi celého mužstva a obrannou fázi jednotlivce. To souvisí
 s tím, že musíme zabudovat nové hráče do obrany.

Jak byste zhodnotil přípravu po výsledkové a herní stránce?
V přípravě jsme sehráli čtyři zápasy. Sušici jsme porazili 7:1, ale soupeř přijel v kombinované sestavě. Pak jsme podlehli Horažďovicím 1:2 a písecké U19 2:3. V obou zápasech nám odešla střelecká forma. Neproměnili jsme ani ty nejvyloženější šance. V generálce jsme porazili Katovice 5:0. V každém utkání jsme hráli v jiné sestavě. To bylo zaviněno zraněními, dovolenými
 a pracovním vytížením některých hráčů. Ke spokojenosti bychom potřebovali ještě týden přípravy navíc, abychom se ještě více sehráli hlavně v již zmiňované obranné fázi mužstva.

Známé pořekadlo praví, že druhá sezona bývá pro nováčka nejtěžší. Nebude to ale v případě Oseku tak, že od něj naopak všichni budou očekávat lepší výkony než v předchozím ročníku a také pohyb na nejvyšších příčkách?
Většinou to tak je. Nováčci jsou vždy v první sezoně nažhavení, mají motivaci se předvést, je tam euforie a ostatní týmy je ještě tolik neznají. Ve druhé sezoně už si všichni soupeři dávají pozor a ví, co očekávat. Já doufám, že se to našeho týmu týkat nebude. Chtěli bychom hrát ve vyšších patrech tabulky.

Jaké ambice má vedení oddílu
 a jaké vy konkrétně? Shodujete se?
Vedení oddílu by bylo rádo, kdybychom hráli hodně nahoře a já samozřejmě také. V tomto se shodneme. Uvidíme, jak zvládneme úvod soutěže a jak se povede nahradit zraněné hráče.

Jak se změnil kádr, bylo potřeba něco výrazně měnit?
Kádr v podstatě zůstal pohromadě. Navíc přišel brankář Vokatý z Dynama a Pavlovič z Plzně. V úvodu sezony nebudeme mít k dispozici Benedikta, Kroupu a s největší pravděpodobností i Balouška, kteří jsou na marodce.

Co očekáváte od nového ročníku krajského přeboru?
Myslím, že soutěž bude stejně jako loni hodně vyrovnaná. Bude záležet na tom, jak si kdo udrží dlouhodobě formu a jak se budou mužstvům vyhýbat zranění. Na špici budou jistě zase Dražice. Kdo bude aspirantem na sestup se neodvažuji spekulovat.

Soupiska

BRANKÁŘI: Jiří Chaluš, Jindřich Vokatý

OBRÁNCI: Petr Rybák, Josef Mráz, Michal Tomášek, Martin Kroupa, Jiří Baloušek, Martin Krejčí

ZÁLOŽNÍCI: Libor Blažečka, Tomáš Kostka, Jiří Benedikt, Jaroslav Benda, Dan Pavlovič, Martin Linhart, Jaroslav Kovárna

ÚTOČNÍCI: Jan Novák, Martin Carda, Vladimír Uher

TRENÉR: Josef Mráz
ASISTENT TRENÉRA: Jiří Prokeš

Příchody: Jindřich Vokatý, Dan Pavlovič