Čtyři góly dokázali nastřílet fotbalisté Oseku v premiérovém utkání v krajském přeboru. Příděl 0:4 (0:2) si v sobotu 11. srpna odvezla Sedlice, stejně jako Osek nováček soutěže.

Osečtí byli v celém průběhu zápasu lepší a měli více šancí, zatímco hosté jejich branku skoro neohrozili. Na domácím trenérovi Stanislavu Blažkovi byla vidět velká úleva a spokojenost. „Jsem nadmíru spokojený. S předvedenou hrou i výsledkem," uvedl. „Navzdory třem absencím v obraně kluci zahráli takticky výborný zápas a korunovali ho pěknými góly. A skóre mohlo být i vyšší," dodal.

Pro Přemysla Šrouba a jeho svěřence to musela být studená sprcha. „Prohra 0:4 je hodně špatná. Připravovali jsme se přitom na toto derby celou přípravu, která proběhla podle našich představ," konstatoval. Kde tedy byla hlavně chyba? „To, že jsme dostali čtyři góly, bych hlavně přičítal naší bojácnosti hrát fotbal. Kluci se schovávali – všechno bylo špatně. Osek nás předčil ve všech směrech."

Přitom hosté nezačali špatně a byli to oni, kdo měl první příležitost. Ale jejich hlavička hned v 1. minutě skončila mimo tyče. Na druhé straně se probíjel Carda, obrana i brankář Charvát si však poradili.

V 7. minutě domácí Blažečka vypálil z úhlu, míč ale jen těsně minul branku. Sedličtí se v první půli dostali ještě do jedné slibné šance, jenže opět mířili vedle. „Měli jsme dvě standardky, jedna z nich měla skončit gólem a utkání mohlo vypadat jinak," litoval Šroub.

Postupně se začali více prosazovat domácí, kteří i určovali tempo hry. A ve 22. minutě šli do vedení: Kostka přetáhl roh a na zadní tyči dopravil míč do branky Baloušek, letní posila Oseku.

Na 2:0 zvýšil ve 30. minutě z voleje k tyči Carda, kterého ve vápně našel ideálně Blažečka. Domácí soupeře k ničemu už nepustili.

Druhou půli začal lépe Osek a v 50. minutě po závaru měli hosté co dělat, aby znovu neinkasovali. Domácí brankář Rojík musel poprvé na zem až v 57. minutě, ale poradil si bez problémů. Sedličtí se tlačili do zakončení a od 62. do 72. minuty domácí přimáčkli, jenže výsledkem byla jenom jedna střela vedle. Ale také Charvát musel být stále pozorný.

Naději hostů na zdramatizování utkání pohřbil domácí kapitán Kostka, který z přímého kopu v 75. minutě zvýšil na 3:0. A dvě minuty poté uklidil odražený míč do branky na 4:0 Kešner.

Oba trenéři se po skončení zápasu shodli, že skóre mohlo být i vyšší. „Povedl se nám výborný vstup do soutěže. A tím, že šlo o derby, má naše vítězství lepší příchuť. Před klukama musím smeknout, jak to zvládli, soustředili se jenom na svůj výkon. To nás dovedlo k zaslouženým třem bodům," chválil své svěřence Blažek.

Přemysl Šroub k druhé půli uvedl: „O poločase byla bouřka v kabině a najednou to začalo jít, začali jsme kombinovat. Osek ovšem dobře bránil, měl dobrý přechod do útoku. Přijeli jsme s defenzivní taktikou a chtěli jsme přecházet do rychlých protiútoků, ale to nám nevycházelo. Proto jsme prakticky neohrozili bránu. Rozhodl i náš úzký kádr."

V dalším kole zajíždí Osek na hřiště Jindřichova Hradce, Sedlice hostí Písek B.

Fakta

Osek – Sedlice 4:0 (2:0), 22. Baloušek, 30. Carda, 75. Kostka, 77. Kešner.

Osek: Rojík – Baloušek, Mráz, Tomášek, Maroušek (80. Rybák) – Blažečka, Kostka, Schánělec (87. Kacetl), Kešner (81. Kovárna) – Uher, Carda.

Sedlice: Charvát – Čabrádek, Trantina, Svoboda, Obleser – Hornát (88. Lávička), Mikeš, Čapek (61. Musil), Kuneš (89. Hrouda) – Běloušek – Šimonovský.