Osek opět doplatil na nevyužívání příležitostí

Veselí nad Lužnicí, Osek - „Zase jsme doplatili na individuální chyby a nevyužité gólové šance," konstatoval Jiří Prokeš.

15.10.2013

Jiří ProkešFoto: Jan Škrle

Pátá porážka přibyla v sobotu 12. října na konto fotbalistů Oseku. Ti podlehli Veselí nad Lužnicí na jeho hřišti 0:2 (0:1) a jsou v tabulce desátí se 13 body.

Utkání začalo z obou stran opatrně. Lokomotiva postupně získávala opticky převahu, ale její snaha končila na hranici velkého vápna, hosté totiž pozorně a dobře bránili. „Asi klíčové bylo vystřídání Pavloviče v 16. minutě po faulu Sokolta," zmínil asistent trenéra Jiří Prokeš.

Osečtí se dostali do několika slibných šancí, ale neuspěli. Novák střílel, ale domácí jeho střelu zblokovali a míč těsně minul levou tyč. Ve 20. minutě Uher přihrál na Bendu a střelu z vápna obránci zblokovali na roh. Na druhé straně ve 36. minutě hlavičkoval vedle branky Sokolt.

Ve 39. minutě přišel první gólový moment. „Z vlastní poloviny vyvezl míč Kodad a přes Kartáka se dostal k Sokoltovi a ten umístěnou střelou z hranice šestnáctky zajistil domácím vedení," popsal asistent.

Druhý poločas zahájili domácí dobře a získali územní převahu. „My jsme se zatáhli a spoléhali na rychlé protiútoky. Baloušek v 57. minutě házel dlouhý aut do vápna, k odraženému míči se dostal Benda, ale netrefil bránu. V 62. minutě jsme měli tutovou gólovou šanci – po odhlavičkování Marouškem před vápnem se k odraženému míči dostal Carda, který šel sám na Plachého, jenže trestuhodně s ní naložil střelou mimo branku," popsal Jiří Prokeš.

Platilo nedáš-dostaneš, kdy v 64. minutě po individuální chybě ve vápně a přihrávce Píchy se krásně trefil opět z hranice velkého vápna Petr – vymetl levý horní roh. V 67. minutě hlavičkoval pěkně Vančata, ale jen do rukavic Chaluše. „Zase jsme doplatili na individuální chyby a nevyužité gólové šance," konstatoval Jiří Prokeš.

Sestava: Chaluš – Rybák, Baloušek, Krejčí, Maroušek – Blažečka, Pavlovič (16. V. Uher), Benedikt, Benda – Carda, Novák (78. Diviš).