Uplynulé roky strávil fotbalista Jiří Baloušek v zahraničí. Z Rakouska se před sezonou 2012/2013 vrátil na Strakonicko, do Oseku, který si v předchozím ročníku vybojoval historický postup do krajského přeboru. První zápas vyšel týmu i zkušenému hráči skvěle.

Máte za sebou výbornou premiéru v novém dresu. V derby jste vysoko 4:0 porazili Sedlici, vy sám jste dal první gól…
Návrat zpět do Čech to byl jako ze snu. Lépe jsem si to asi nemohl představovat. Myslím, že pro Osek je to dobře, je tady mladý tým. Horší by bylo, kdybychom derby prohráli, to by vypadalo hůře. Výsledek 4:0 je super. Bylo to o bojovnosti, která nám v přípravě trošku scházela. Ale proti Sedlici jsme na hřišti nechali všechno. Co
k tomu dodat…

Co byste řekl ke svému gólu? Padl po přetaženém rohu na zadní tyč od Tomáše Kostky 
a vy jste uklidil míč do sítě. Máte to nacvičené?
Domlouvali jsme se už
 v generálce proti Čížové, že budu chodit na zadní tyč. Všichni kluci byli vpředu, Tomáš to dal dobře dozadu
 a mně se i přes hráče podařilo míč usměrnit do branky. Bylo to dobře kopnuté.

Výše skóre mluví za vše. V čem byl na hřišti takový rozdíl?
Podle mě to bylo o proměňování šancí, i když Sedlice za celý zápas pořádně nevystřelila na bránu. Soustředili jsme se na to, abychom pokryli Martina Bělouška, který byl jediným, kdo mohl hrozit – buď ze standardních situací, nebo ze hry, kdy díky své kopací technice může některému ze spoluhráčů připravit šanci. Myslím, že jsme ho pokryli dobře a celkově se nám podařilo eliminovat nejnebezpečnější hráče Sedlice. Naše obrana hrála zatím nejlépe, jak mohla.

Co můžete říci jako zkušený hráč o tom, co vás čeká dál
 v krajském přeboru?
Máme za sebou povedený vstup do soutěže. Je to o sbírání zkušeností, máme úzký kádr. Takovýhle začátek, mohlo by to vydržet… Kluci jsou tady šikovní, je to o tom, udržet partu. Musí hrát všech jedenáct hráčů.

Kapitán Tomáš Kostka, další velezkušený hráč, říkal, že by se Osek mohl pohybovat v klidném středu tabulky. Vidíte to stejně?
Je to reálné.

Jak se to vlastně seběhlo, že jste se objevil v Oseku?
Táta tady hrál dvacet let, takže rozhodlo toto. Se Standou Blažkem (trenér týmu – pozn. redakce) jsme hráli dříve, známe se. Byla to spíše srdeční záležitost.

Byli jste v kontaktu už v průběhu jara, nebo jste vše dohodli až v letní přestávce?
Kontakty z Čech byly neustále, buď z Oseku, nebo Katovic. I když byly asi čtyři týmy, které se mě ptaly, kdy se vrátím. Osek mě kontaktoval už loni, mluvil jsem 
i s Tomášem Hajduškem
z Katovic. Jsem v Oseku, tak uvidíme. Kromě Strakonic je tady nejvyšší soutěž v okrese, věřím, že to byla dobrá volba. Původně to vypadalo, že budu dál hrát v Rakousku, ale nakonec jsem tady.