Příliš fotbalové krásy zápas nenabídl – soupeři balony spíše nakopávali a oba také kazili dost přihrávek. První větší šance přišla ve 12. minutě, kdy po pěkném vysunutí Uhra šel sám na brankáře Hosnedl, ale byl faulován a následovala penalta. Z té poslal Uher domácí do vedení.

To bylo z prvního poločasu víceméně vše. „Kvůli vynucenému střídání Hosnedla, který se zranil, se do hry někdy ve 23. minutě dostal třetí dorostenec Hanák. Byla to tedy sestava našich mladých pušek – Jan Hoch, Brabec, Hanák," řekl trenér Jaroslav Voříšek.

Ve druhém poločase asi největší šanci měli hosté v 56. minutě, když po skrumáži a následné střele vyhlavičkovával Michálek z prázdné branky.

V 58. a 59. minutě přišly dva rohy Oseckých a po tom druhém přetaženém hlavičkoval přesně Baloušek – 2:0. „Po druhém gólu jsme se zklidnili, naše hra už byla spořádanější. V 70. minutě mohlo být ještě veseleji, ale po krásné akci Hanák těsně minul bránu," dodal kouč.

Úplně klidný závěr však domácí neměli. V 82. minutě vyrobil hrubou chybu na šestnáctce Uher a hostující Stuchlík snížil. Ale vedení a tři body si Osek už vzít nenechal. „Pro nás to doma bylo povinné vítězství, byť se nerodilo příliš jednoduše," zmínil Voříšek.

Osecké stále trápí absence. Chyběl Blažečka, který se zranil v Jankově, a také brankář Chaluš, ten má problém se šlachou v prostředníčku. „Doufám, že do dalších duelů se budou marodi už vracet. Na marodce jsou stále i Mráz a Krejčí," upřesnil trenér. V sobotu jede Osek do Prachatic.

Sestava: Lízal – Brabec, Baloušek, Carda, Michálek – Hosnedl (23. Hanák), J. Hoch, Uher, Maroušek – Mrkvička (89. Roubin) – Jan Hájek (72. Hromek).