Osečtí odpověděli jen dvakrát

Osek - Svěřenci trenéra Josefa Mráze v sobotním přípravném utkání podlehli juniorce Písku 2:3.

31.7.2013

Vladimír UherFoto: Jan Škrle

Porážkou skončilo sobotní další přípravné utkání fotbalistů Oseku. Na domácím hřišti podlehli písecké juniorce 2:3 (2:2).

V úmorném vedru se hrál rychlý fotbal se spoustou šancí. Oseckým chybělo z různých důvodů hned šest hráčů (Carda, Tomášek, Schánělec, Rybák, Kroupa, Benedikt). „Prakticky se rozpadla celá obrana," konstatoval trenér Josef Mráz. Hosté se podle něj představili jako technický a běhavý tým.

Vedení se Písečtí ujali už v 7. minutě, když využili zaváhání v obraně a proměnili samostatný nájezd. Pak domácí předvedli několik pohledných akcí, které ale gólem neskončily. „Až v 19. minutě utekl po lajně Novák, přihrál Uhrovi a ten dal do prázdné branky na 1:1. Jenže hned za čtyři minuty hosté opět vedli, po chybě ve středu obrany proměnili nabídnutou šanci," přiblížil osecký kouč.

Domácí ale znovu vyrovnali, a to hned za dvě minuty – po pravé straně utekl Blažečka, přihrál do vápna Uhrovi, který pustil míč mezi nohama Kostkovi a ten trefil přesně šibenici. Do přestávky pak měli hosté ještě jednu šanci, domácí dvě. Skóre se už ale nezměnilo ani na jedné straně.

Ve druhé půli domácí fotbalisté hosty přitlačili a vytvářeli si šance, jenže neproměnili ani jednu. Naopak v 62. minutě Písečtí vstřelili třetí a rozhodující gól, když opět využili zaváhání v obraně.

Osek: Vokatý (46. Chaluš) – Kovárna (46. Hoch), Baloušek, Krejčí, Linhart (46. Čapek) – Blažečka, Kostka, Pavlovič, Benda – Novák, V. Uher (46. Diviš).

31.7.2013 VSTUP DO DISKUSE

Počítání výtěžku Tříkrálové sbírky na Městském úřadě v Prachaticích.

Tříkrálová sbírka na jihu Čech předčila očekávání

Průvod maškar vyrazil  v sobotu odpoledne po Sudoměři.
25

OBRAZEM: Maškary putovaly po Sudoměři a hostem průvodu byla i Ester Ledecká

Ledovka, zasněžené silnice a nehody, to jsou aktuálně jižní Čechy

Jižní Čechy - Sněžení komplikuje dopravu na řadě míst.

OBRAZEM: Dětské maškarní odpoledne zpestřila loutková pohádka

Číčenice – V sobotu 17. února odpoledne byly prostory horní číčenické hospody plné dětí.

Vítáme vás mezi námi

Strakonice - Nabízíme vám fotogalerii novorozenců, kteří v uplynulých týdnech spatřili světlo světa.

Sportovci tleskají Ledecké. Američanka chce znát její DNA

Skvělá, senzační, báječná. Jen samá superlativa se snáší na adresu české zlaté medailistky Ester Ledecké. Přečtěte si, jakým zůsobem jí skládají hold slavní čeští i světoví sportovci.