Trápení pokračuje. Ani ve čtvrtém utkání sezony se fotbalisté Katovic plného bodového zisku nedočkali. V sobotu 3. září doma ve 4. kole krajského přeboru opět jen remizovali, tentokrát se Želčí 1:1 (1:0). Na kontě mají pouhé dva body a v tabulce jim patří až předposlední 15. příčka.

Trenér Roman Malý ale současné postavení v tabulce nijak neprožívá. „Neřeším ho, po čtvrtém kole se nespadává. Nic se neděje, je před námi ještě šestadvacet kol," konstatoval.

Domácí byli aktivní, jako první ovšem zahrozil soupeř a brankář Švehla se vytáhl při pokusu Pavlička, který vytáhl nad břevno. Následně o sobě opět daly vědět Katovice a ve 26. minutě je poslal do vedení důrazný Rejšek. Do přestávky měly oba týmy ještě po jedné dobré příležitosti.

Úvod druhého dějství byl pro výsledek klíčový. Domácí Cibulka viděl po střetu se Švábem ve vápně druhou žlutou a následně tedy červenou kartu a hostující Kosobud z penalty vyrovnal. Oba soupeři pak několikrát zahrozili, ale skóre se už nezměnilo.

„Zápas ovlivnila penalta. Nebýt jí, dopadlo by to jinak a myslím také, že v plném počtu bychom utkání zvládli," uvedl kouč.

S remízou doma nemůže být spokojený, zvlášť druhou za sebou. Ale Želeč bere jako dalšího těžkého soupeře na úvod sezony.

„Tragédii bych z toho nedělal. Musíme si uvědomit, že každý soupeř je rovnocenný a někoho výrazně porazit, to jen tak nebude. Doma byly těžkými soupeři Olešník i teď Želeč. Všechny týmy kádry oproti minulé sezoně posílily. Proto každý duel bude těžký," prohlásil Malý.

Nyní jedou Katovice do Třeboně, která spadla z divize. „Nikde ale není psáno, že tam nemůžeme bodovat. Nikdo nás nepřehrává, je to jen o gólu a zlomit to," dodal optimisticky trenér.

Sestava: Švehla – Horejš, Hajdušek, Cibulka, Černý – Miklas (73. L. Blatský), Repa, Schánělec, Rejšek (70. Kočí) – Uher, Požárek.