Přátelské utkání odehráli ve středu 30. července fotbalisté Oseku se staršími dorostenci Písku.

Příprava: Osek - Písek U19Písek U 19 – TJ Osek 1:4 (1:3). Góly: 43. Štětina – 2. Mrkvička, 27. Pavlovič, 38. Rybák (11), 80. Uher . Sudí Kaštánek.

Trenér Oseku Josef Mráz: „Hrál se pohledný, kombinační a rychlý fotbal. V prvním poločase jsme hráli velice aktivně a pohlednými akcemi a šancemi. Písek v prvním poločase vystřeli jednou na bránu, ale hrál nebojácně s vysunutým presingem. V první šanci ve 2. minutě Pavlovič vyslal Blažečku po lajně. Zpětná přihrávka, bravurní zpracování a následná střela k tyči Mrkvičky nedala gólmanovi šanci, 0:1. Za deset minut Pavlovič vyslal Bendu, ale tentokrát šla střela Tomáška vedle branky. O dvě minuty si kombinaci zopakovali Pavlovič Benda, ale střelu posledního jmenovaného brankář vyrazil na roh. O minutu později Pavlovič udělal obránce a byl sám před brankářem, ale netrefil bránu. Ve 22. Benda z levé strany trefil zadní tyč. O pět minut později Mrkvička vyslal po lajně Tomáška, ten poslal zpětnou přihrávku na Pavloviče, který vše prostřeluje a zvyšuje na 0:2. Ve 32. se domácí Písek osmělil ke střele, ale střelu Hrachovce brankář Vokatý s přehledem chytá. V 38. přišel faul ve vápně na Mrkvičku a penaltu proměňuje s přehledem Rybák, 0:3. Ve 43. aktivní hosté napadáním v obraně vystihli špatnou malou domů a Michal Štětina se štěstím snížil na 1:3.

Do druhého poločasu se naši vystřídali a bylo to znát. Přestali jsme hrát, domácí toho využili, byli aktivnější a měli častěji míč na nohou. Některé šance Písku naše obrana či brankář Lízal dobře vyřešili někdy i se štěstím. V 80. Schánělec vyslal nabíhajícího Uhra, který vše pěkně prostřelil na 1:4. O čtyři minuty později Schánělec kopal trestný kop, ale Linhart hlavou netrefil bránu. O minutu později měl ještě šanci Novák, bohužel netrefil bránu.

Vyhráli jsme zaslouženě, i když jsme měli ve druhém poločase slabou chvilku a hlavně protože jsme byli zkušenější a některé šance proměnili. Písek měl v nohou těžkou letní přípravu, ale při utkání to nebylo znát."

Sestava TJ Osek:
Vokatý (46. Lízal) – Rybák, Carda, Benedikt (46. Frčka), Tomášek (46.Linhart) – Blažečka, Pavlovič, Schánělec (60. Roubas), Benda (46.Maroušek) – Novák, Mrkvička (46. Uher)
Chyběli: Mráz, Krejčí, Kovárna. Trenér Josef Mráz.

Jan Škrle