Další přípravný zápas sehráli ve středu večer na umělce na Sídlišti strakoničtí fotbalisté. Jejich soupeřem byl rival z divize Milevsko, které porazili 1:0 (1:0).

Strakonice začaly velmi aktivně a ve 3. minutě měl velkou šanci Rein, ale jeho bomba skončila na břevně. Nápor trval asi pět minut, pak se hrálo v dobrém tempu, ale většinou mezi vápny a vyložených šancí moc nebylo.

Až ke konci poločasu unikl po pravém křídle Dvořák, který před brankou našel Riegela a tento zkušený hráč přesnou střelou k tyči nedal Horkovi v brance Milevska šanci.

Do druhého poločasu si šel za Milevsko zachytat Vladan Vršecký a uhájil čisté konto. Nejvíce se zapotil v 77. minutě, to zlikvidoval tvrdou střelu z dálky Machovce pod břevno. Ke konci měl ještě šanci mladý Uher, ale jeho hlavička šla vedle. Brankář Jaroslav Rojík příliš mnoho práce neměl. Ke konci utkání musel ze sestavy domácích odstoupit Sajtl.

Komentáře trenérů:

Zdeněk Procházka, Strakonice: „Bylo to typické přípravné utkání, do kterého šla obě mužstva z plného tréninku, takže ve hře byla řada nepřesností. Byli jsme herně lepším týmem, ale velkým problémem pro nás bylo vstřelit branku. A to i z nejvyloženějších šancí, které měli Rein, Sajtl a Uher. Soupeř byl běhavý, agresivní a protože svou vyloženou šanci v závěru také nevyužil, skončilo utkání naším zaslouženým vítězstvím.“

Milan Pecka, Milevsko: „Zápas začal náporem domácích, nám se nedařilo udržet míč na kopačkách. Potom se hra vyrovnala, Strakoničtí si vypracovali několik šancí, ale bez efektu. Když už se zdálo, že poločas skončí nerozhodně, využili domácí nedorozumění obrany s brankařem a ujali se vedení. Druhý poločas byl již vyrovnanější, ale opět na šance vyhráli domácí, ale velkou šanci jsme měli i my.“

Strakonice – Milevsko 1:0 (1:0), 43. Riegel. Sudí: Dunovský. ŽK: Repa (Strakonice).

Strakonice: Rojík – Leština, Janů, Sláma, Machovec – Dvořák (60. Plavec), Repa (55. Uher), Riegel (76. Holý), Koutný – Sajtl, Rein (66. Kovárna).

Milevsko: Horek (46. Vršecký) – Kosobud (Skalický), Fiala, Zítek, J. Málek – P. Komárek, Barda, Suchan, M. Málek – Kosík (Vakoč), Dvořák (Holub).

JAN ŠKRLE