Komentáře ze zápasů 15. kola fotbalové I. A třídy.

Vodňany – Vimperk 3:1 (2:1)

Václav Hrachovec, trenér: „Do utkání jsme vstoupili dobře a po dvaceti minutách jsme vedli 2:0 po gólech Rauschera a Volmuta. V tu chvíli jsme byli jednoznačně lepší a v zápase jsme tahali za delší konec provazu. Soupeř z ojedinělé akce snížil a hra se vyrovnala. Duel jsme dohrávali oslabení po vyloučení Hojdekra. Závěr utkání jsme zvládli a zaslouženě získali tři body, když třetí branku přidal Josef Chalupský z penalty."

Sestava: Budín – Hojdekr, Kukla, Malík (86. F. Hubáček) – Josef Chalupský, Rauscher – Bače (90. Kašpar), Volmut, Bečvář (66. O. Vítovec) – Veselý, Varyš (89. Kvapil).

Lažiště – Blatná 0:1 (0:1)

Michal Čadek, trenér: „Asi se projevila nervozita z úvodního utkání jara, protože s takovým mužstvem, jako je momentálně Lažiště, by si náš tým měl s přehledem poradit. Neporadil a museli jsme se až do konce obávat o výsledek. A tak jediná radost pro nás byla, když se uvolnil mladíček Stulík a předložil balon nejmladšímu hráči na hřišti Šilhavému, který se nemýlil. Jinak to, co jsme neproměnili, by bylo zřejmě na vydání celé stránky věnované našemu duelu. Mohu proto pouze doufat, že den, kdy se nedaří, jsme si vybrali právě v Lažišti. Naštěstí obrana v čele s gólmanem fungovala dobře. Není to zvykem, ale musím pochválit i trio rozhodčích, kteří zvládli utkání s přehledem."

Sestava: Chlanda – Kallmünzer (46. Jícha), P. Čadek, Kůst, Viták – Motyka, Petrášek, Šilhavý, Křivanec – Mišiak (85. Svoboda), Stulík (62. Sýkora).

Bernartice – Osek B 1:0 (1:0)

Marcel Voříšek, trenér: „Hrálo se naprosto vyrovnané utkání, spíše remízové. Úvodních pět minut jsme byli aktivnější a soupeře jsme svým pohybem asi překvapili. Poté se hra vyrovnala a domácí dali v 17. minutě gól. Do přestávky byl obraz hry spíše o soubojích uprostřed hřiště a bez větších šancí. Po obrátce měli domácí na začátku sice mírnou převahu, ovšem ve druhé části poločasu jsme přebírali aktivitu a donutili je bránit, ale bez naší vyložené šance."

Sestava: Lízal – Jiří Hájek (46. Diviš), Frček, Baloušek, Kuneš – J. Hoch, Roubin, Uher, Maroušek – Jan Hájek (60. Brabec), Šůs (46. Ježek).