Tomuto soupeři farma nedokázala v soutěži dát branku, na podzim doma podlehla vysoko 0:4. V tabulce je stále na třináctém místě s 32 body.

Trenér Jiří Lerch přirovnal tento zápas k tomu, který Strakoničtí odehráli o dva týdny dříve v Králově Dvoře, kde remizovali 0:0. „Lišil se jenom v tom, že jsme v 8. minutě inkasovali laciný gól, kdy Zeba při rozehrávce nahrál soupeři na nohu," popsal kouč rozhodující okamžik utkání.

Jinak Jihočeši soupeře tlačili a dostali se do tří dobrých příležitostí, ale v koncovce nebyli úspěšní. „Domácí se soustředili na defenzivu. Boj o záchranu bude ještě hodně těžký a zajímavý," dodal Lerch.

Domácí trenér Václav Hradecký měl pro své svěřence jen slova chvály. „Před klukama musím smeknout. Dali do zápasu srdíčko. To nejsou laciná slova, protože se potýkáme s velkou marodkou – v čele s exligistou Milanem Svobodou. Nejen on není zdravotně v pořádku. K mé pokloně se přidává i realizační tým."

ČFL pokračuje v týdnu vloženým 34. kolem a Strakonice se v něm představí ve středu 8. května doma proti Spartě B, která je sedmá. Na Křemelce je výkop v 17 hodin.

„Sparta bude jasný favorit. U nás je otázkou, jestli nastoupíme posíleni o hráče z áčka Českých Budějovic, které ještě nevzdávají boj o záchranu v lize. Budeme se o tom bavit. Každopádně jen s hráči z juniorky by to bylo hodně těžké," konstatoval Jiří Lerch.

Na podzim tým od Otavy v Praze uhrál remízu 0:0. Bylo to při premiéře Jiřího Lercha coby nového kouče týmu. „Měli jsme štěstí, ale byl to zasloužený bod," zdůraznil Lerch.