Komentáře ze zápasů 16. kola fotbalové I. A třídy.

Blatná – Bernartice 1:2 (1:2)

Michal Vanduch, předseda oddílu: „Pro nás to byl zápas ´blbec´, po většinu utkání jsme měli herní převahu, ale výsledkově pro nás nevyzněl. Po dvou našich chybách se z rychlých brejků dokázali prosadit hosté, jmenovitě Patrik Brož. Do přestávky se z vypracovaných šancí prosadil jen Petrášek. Druhá půle byla o naší úporné snaze dát gól a soupeřově úporné snaze neinkasovat. Bohužel jsme nedokázali dotáhnout žádnou z našich šancí a postupem času se na naše kopačky vkrádala nervozita a křeč."

Sestava: Chlanda – Šilhavý (83. Hrubý), Křivanec, Petrášek, P. Čadek – Stulík (46. Nový), Kůst, Viták, Jícha – Mišiak (75. R. Peleška), Motyka.

Osek B – Mirovice 1:2 (0:1)

Marcel Voříšek, trenér: „Začali jsme lépe a Mirovické zatlačili na jejich půlku, jenže všechny akce končily u vápna. Ve 20. minutě vyrazil hostující brankář míč na roh, poté soupeř převzal iniciativu. Ve 26. minutě hlavičkoval nikým nehlídaný Jelínek a bylo to 0:1. Také do druhé půle jsme vstoupili lépe a ve 46. minutě vybojoval Hromek míč na půli, postupoval sám na Slavíka a nadvakrát ho prostřelil – 1:1. Chvíli poté z nadějné pozice přestřelil Uher. A o chvíli později přestřelil Brabec. Poté se hra vyrovnala a začali hrozit i hosté. V 70. minutě ještě Lízal střelu mířící pod břevno vyrazil, ale o šest minut později už nestačil na hlavičku Huleše, který opět nikým nehlídán skóroval – 1:2."

Sestava: Lízal – Jiří Hájek, Frček, Kuneš, Hanák – Brabec (61. Diviš), Uher, Roubin, Maroušek – Mrkvička, Hromek (68. Ježek).

Chýnov – Vodňany 0:0

Václav Hrachovec, trenér: „Hrálo se docela těžké a tvrdé utkání. Na začátku byla hra vyrovnaná, poté jsme ale byli o trochu lepší. Ve druhém poločase byl v úvodu naopak lepší soupeř, pak jsme začali zase hrát my. A v 70. minutě jsme nevyužili největší šanci, když penaltu neproměnil Josef Chalupský. Remíza je ale spravedlivá. Kromě penalty si žádný z týmů vyloženou šanci nevytvořil."

Sestava: Budín – Janda, Kukla, Veselý – Bače, Josef Chalupský, Rauscher, O. Vítovec (80. F. Hubáček) – Volmut – Varyš, (90. Malcher) Malík (70. Bečvář).