„Nehráli jsme dobře, bodu si ale vážíme,“ říká trenér David Horejš.

Dá se říct, že bod ze hřiště soupeře považujete za jediné pozitivum zápasu?
Je to bod zvenku a z těžkého utkání. Bylo to derby, to nemívá favorita. I když postavení v tabulce by nás do role favorita mohlo pasovat. Chtěli jsme vyhrát, jenže domácí ve zhuštěném bloku dobře bránili a my se nedokázali prosadit. Hlavně proto, že v útočné fázi nám chyběl pohyb a lepší součinnost ofenzivních hráčů.

Čím si vysvětlujete, že vaši svěřenci byli oproti minulému zápasu s Opavou k nepoznání? Nepodcenili soupeře?
Do hlav jim nevidím, ale že by zápas podcenili, to si nemyslím. My je upozorňovali, že nás čeká velice těžký zápas se silným soupeřem. Hlavní rozdíl oproti Opavě byl směrem dopředu, byli jsme hodně statičtí a v naší hře bylo příliš přihrávek dozadu. Domácí fotbalisté to dobře zhušťovali, a my tudíž měli hrát na co nejméně doteků, abychom si rychlou kombinací připravili nějaké cestičky do zhuštěné obrany. Jenže jsme se pouštěli do nesmyslných kombinací a měli jsme hodně zbytečných ztrát, čímž jsme soupeři umožnili chodit do brejků. A z nich hrozil, především po pravé straně díky výborně hrajícímu Mrsičovi.

Přitom zpočátku se zdálo, že budete dominovat. V první čtvrthodině se hrálo prakticky jen na polovině Táborska…
Myslím, že hráči Táborska z nás měli zpočátku respekt, že se zatáhli do obranného bloku a my je přehrávali. Jenže míč lítal z jedné strany na druhou, ta kombinace byla velice zdlouhavá, chyběl tam nápad i osobní statečnost ve hře jeden na jednoho. Opticky jsme drželi míč, ale daleko od brány a to domácím vyhovovalo, protože jsme nebyli vůbec nebezpeční a až na jeden dva náznaky jsme si nevytvořili pořádnou šanci. Na druhou stranu je nutno respektovat soupeře, předvedl velice dobrý výkon.

Oběma týmům chyběli dva klíčoví hráči, soupeř se s jejich absencí ale rozhodně vyrovnal lépe než vy. Bylo to i tím, že Táborsku chyběli spíše hráči do defenzivy, zatímco vám ofenzivní typy?
Nechci se vymlouvat a házet to na kluky, kteří za Peška a Javorka naskočili. Třeba Petr Benát táhl většinu našich akcí. Je ale fakt, že právě ti dva nám hodně chyběli. Jsou kreativní a pro naši hru směrem dopředu strašně důležití. Nicméně mně spíš chyběl větší pohyb od obou útočníků. Jak Táborský, tak Mashike určitě odehráli lepší zápasy. Totéž platí na oba kraje, Wermke i Pouček rozhodně mají na víc, než v Táboře předvedli.

Byť jste v držení míče na tom celkově asi byli líp, nikam to nevedlo. Zdálo se, že vás domácí mají dobře přečtené…
Problém je v tom, že naše kombinace měla být daleko rychlejší, neboť domácí nás dobře dostupovali, hlavně Benáta s Čavošem, kteří do té rozehry chodili. Znovu opakuji, chtělo to rychlejší nahrávku, narážečku, jenže my to pořád rozehrávali jen dozadu. Proto jsme se nemohli prosadit.

Zmínil jste brejky soupeře, které byly hodně nebezpečné. Hlavně Mrsič vám dělal obrovské problémy.
Vyplývalo to z průběhu hry a právě Mrsič je vyloženě brejkový hráč, a když se mu tam otevíraly prostory, dokázal z toho těžit.

Myslíte si, že svou roli mohlo hrát i hřiště, které je třeba tím, že tři strany jsou bez diváků, trošku atypické?
Hráli jsme tam prvně a je pravda, že to hřiště opticky se zdá být menší, určitě ale je to fotbalovější než na Soukeníku. Spíš mě mrzí, že nepřišlo víc lidí. Mrzí nás i to, že jsme nevyhráli, ale pozitivní je, že jsme zase prodloužili sérii a v derby neprohráli. Druhým kladem je, že jsme nedostali gól.

Gól jste nedostali i proto, že domácí sice měli šance, ale netrefovali bránu. A že v závěru Staněk dvakrát čaroval.
Od toho tam brankář je, aby chytil i něco navíc. Proto Jindra Staněk teď chytá, proto je i v jednadvacítce. Ale souhlasím, v závěru nás držel a chytil dva jasné góly.

Spravíte si v neděli doma chuť proti Pardubicím?
Jak jsem řekl, je to zvenku bod, my si ho vážíme, Táborsko má sílu. Ale z naší strany se plno věcí jistě dalo udělat líp a rozebereme si, proč se nám to nepovedlo.

LIGA JUNIOŘI
Příbram – Dynamo ČB 6:0 (2:0) – Téměř celý poločas mladíci Dynama drželi krok, před půlí ale dvakrát inkasovali a po pauze už nestíhali. Branky: 41. a 69. Jan Matoušek, 48. a 89. Ric, 39. Laňka, 52. Antwe (11). ŽK: Kalousek, Hála, Tomek. Diváci: 60. Rozhodčí: Pechanec – Poživil, Černý. Dynamo: Coufal – Řehoř, Škoda, Štifter, Krejčí (68. Grigar) – K. Kadlec (59. V. Kadlec), Tomek, Hála, Kalousek (78. Kortiš), Chylík – Jak. Matoušek (46. Jáša).