O dvě branky v poločase vedli kolo předtím doma v derby nad Katovicemi, jenže nakonec ve druhé půli v oslabení třikrát inkasovali a nebodovali. To už se jim podruhé nestalo.

V tabulce zůstali Osečtí na čtrnáctém místě, ale mají 11 bodů a na Planou nad Lužnicí a Ševětín, které jsou pod nimi, zvýšili náskok.

Rudolfov se ukázal jako velmi vyzrálý tým, především Pouzar, Hrbáč, Baščevan se podle domácího trenéra Jaroslava Voříška ukázali v dobrém světle. „Uhráli jsme důležité vítězství, zasloužené. Je potvrzením našeho herního zlepšení z posledních utkání. Celý tým zaslouží pochvalu," uvedl.

Od úvodního hvizdu byla aktivita na osecké straně, už v 1. minutě Říského hlavičku vyrážel gólman. V 5. minutě po rohu se vysoký míč odrazil k Hosnedlovi, který z první z velkého vápna prostřelil vše a otevřel skóre. Vzápětí se ocitli Hosnedl s Mrázem v dalších šancích, ale neuspěli. Z tlaku Oseku vyplynulo mimo jiné šest rohů během dvou minut.

I soupeř ale ukázal kvalitu. „Ve 26. minutě měl šanci Pouzar, kdy mu namazal nikým neatakovaný Mráz, ale jeho pokus skončil těsně vedle. A ani další příležitosti hosté nevyužili."

Necelých deset minut před přestávkou se měnilo skóre podruhé a znovu ve prospěch domácích, kdy po dlouhém autu skóroval hlavou Carda. „V obranné činnosti jsme ale museli stále být pozorní, tentokrát jsme to však zvládli a utkání jsme odehráli bez inkasovaného gólu. Navíc ještě v 56. minutě pěkný průnik Hosnedla skončil jen těsně vedle brány," podotkl Jaroslav Voříšek.

Sestava: Chaluš – Kuneš, Blažečka, Mráz, Hřebíček (87. Frček) – Brož (90. Diviš), J. Hoch, Maroušek, Hosnedl – Říský, Carda (89. Brabec).