Na hřišti Sokola Sezimovo Ústí, dalšího nováčka krajského přeboru, v 7. kole vyhráli vysoko 5:1 (3:1). Přesně jak si před týdnem přál trenér Roman Malý.

Katovičtí si tak polepšili na dvanáctou pozici s šesti body. A výrazně si vylepšili také skóre na 15:17.

Podle kouče to bylo obdobné utkání jako kolo předtím. „Nechci snižovat kvalitu Sezimova Ústí, ale byl to podobný soupeř jako Nová Včelnice. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a brzy jsme dali gól. Zápas jsme měli pod kontrolou. Za stavu 2:0 jsme inkasovali, ale větší tlak si domácí nevytvořili. My jsme mohli dát klidně ještě víc branek,“ hodnotil Roman Malý.

Hosty poslal ve 3. minutě do vedení Požárek, poté ve 24. minutě zvýšil Uher. Za necelých deset minut snížil Novotný, ale na jeho trefu vzápětí reagoval Miklas. Po změně stran ten samý hráč v 50. minutě přidal čtvrtý gól a v 62. minutě dal výsledku konečnou podobu opět Požárek.
Je už tedy krize z úvodu pryč? „Začátek sezony nám nevyšel, ale bylo to proti kvalitnějším soupeřům. Teď byla dvakrát povinnost bodovat. Uvidí se ve čtvrtek na Hluboké, jak na tom jsme,“ uzavřel katovický trenér.

Sestava: Švehla – Horejš (67. Váchal), Hajdušek, Schánělec, L. Blatský (76. Koutský) – Miklas, Repa, Cibulka (53. Rejšek), Kagui – Uher, Požárek (73. Hromíř).