Po prohře v Olešníku 0:2 jste podlehli i ve druhém kole doma Čimelicím 0:1. Přitom v přípravě jste střelecky řádili. Kde je problém, že to v mistrovských zápasech nejde?
Určitě není ideální, že po dvou zápasech nemáme ani bod. Na druhou stranu, něco podobného jsme zažili loni, kdy jsme měli, tuším, po pěti zápasech dva body. A nakonec jsme skončili o bod čtvrtí, když jsme mohli být druzí. Nedělám z toho tedy nějaké ukvapené závěry. Ale musíme přidat.

To, co se nám dařilo v přípravě, že jsme si vytvářeli šance po zemi, se teď úplně zadrhlo. Při generálce nebyl ani jeden z útočníků, v tom byl trochu zlom. Přijeli jsme pak do Olešníku, začali jsme balony posílat vzduchem, prostě nám to nesedlo. A proti Čimelicím to samé… Říkáme si, že si budeme chodit pro balony doprostřed, ale zezadu to pak není komu dát. Takže nám nezbývá, než to nakopnout.

Projevilo se i to, že vám sudí v první půli za stavu 0:0 neuznal pro ofsajd gól a zdvižený praporek zastavoval vaše útočné akce celkově hodně často?
Snažím se klukům vždycky říkat, ať se soustředí na hru. Ale když je pak takových věcí třeba pět za sebou, snadno to vydráždí. Rozhodně však nechci na rozhodčí nadávat, s Čimelicemi jsme si to prohráli sami. Ovšem nějaké sporné momenty v utkání byly a všechny rozhodnuté ve prospěch soupeře. To je věc, která minimálně podvědomě odvede koncentraci od hry a chvilku pak trvá, než se tým dostane zpátky do správného zaujetí. Co se týče ofsajdů, je to těžké… Nechci to zezadu hodnotit.

Kvůli zranění vám chyběl špílmachr Michal Repa. Byl to rozhodující faktor, proč jste prohráli a opět nedali gól?
Je to špatné, teď nám ještě dva tři zápasy bude chybět. Nikdy to ale není o jednom hráči, i když Michal je jedním ze tří nejlepších tvořivých hráčů v kraji.

Takový zásah mančaftem zacloumá. Tím spíš, že je nás dvanáct – na střídačce byl jen Honza Matas, který neodtrénoval přípravu, a pak dva kluci z béčka. Navíc Jarda Váchal nastoupil do zápasu skoro bez tréninku. Není to ideální. K tomu nám nyní bude vzadu chybět Libor Blatský, který dostal červenou kartu.

To pro vás před utkáním v Jindřichově Hradci nevypadá příliš dobře…
Beka bude muset hrát Honza Matas, takže pojedeme úplně bez náhradníků. Musíme to tam zavřít, bránit na nulu a zkusit nějaký brejk. Je tam velké hřiště, soupeř má výborné běhavé hráče. V minulé sezoně jsme měli problém je tam „chytat“.

Jak to vypadá v kabině po nevydařeném vstupu do soutěže?
Snažíme se před každým utkáním nabudit, povzbudit. Říct si základní taktické pokyny, abychom hráli to, co chceme hrát. A co jsme bohužel první dva zápasy vůbec nehráli. V přípravných duelech fungovaly prostrkávačky mezi obránce, což zatím chybí. Musíme se dát do kupy. Budeme trpělivě trénovat, připravíme se dobře na zápas a něco s tím provedeme.

Najdete v nastalé situaci něco pozitivního?
Soutěž je dlouhá a já věřím, že se zvedneme. Kádr na to máme.