Nový kouč přišel k áčku z dorostu, odkud chce hráče postupně zapojovat mezi muže. „Zatím hlavně do béčka a postupně do áčka. V něm nemá z mladíků zatím nikdo jisté místo v základní sestavě, možná jeden hráč,“ upřesnil trenér. „Je velkou předností Blatné, že má takovou základnu mládeže. Máme dost vlastních fotbalistů, což je dobře.“

Mančaft se skoro nezměnil, odešli jen Václav Šilhavý a Štěpán Říha, naopak přišel Luboš Machovský. Všechno kvalitní hráči. „Tým funguje dobře, má svoji kvalitu. Ale jako každý trenér bych uvítal střelce do vápna a možná i režiséra hry. Této role se ujal Michal Petrášek jako nejstarší. Zatím hledáme hlavně útočníky,“ přiblížil Michal Brabec.

Se svými svěřenci chce předvádět útočný fotbal, ačkoliv zmínil problémy ohledně ofenzivní části. „V té musíme hodně přidat, nefunguje nám finální fáze útočného pojetí. Chybí nám drzost, snaha přejít jeden na jednoho. Máme málo průnikových nahrávek, centrů. Pracujeme na tom, snad to půjde nahoru,“ zdůraznil.

Letní příprava proběhla podle představ, hráči chodili v dobrém počtu. A přípravná utkání? „S Horažďovicemi, kdy si sedala obrana, jsme prohráli 1:4. Pak jsme vyhráli 1:0 s Hrádkem u Sušice, projevila se bezzubost v útočné fázi. Se Čkyní jsme vyhráli také 1:0, byli jsme lepší a soupeře jsme nepustili k ničemu. Ale sami jsme si vytvořili minimum šancí,“ upřesnil Michal Brabec.

Cílem pro nový ročník je hrát v horní polovině tabulky. V tom předchozím byla Blatná osmá.