Ostudným způsobem prohráli ve 23. kole ČFL fotbalisté Strakonic. V sobotu 13. dubna na Křemelce dostali od Roudnice nad Labem pět gólů! Mizérie farmy pokračuje a debakl 0:5 (0:1) to jen potvrdil. Tým od Otavy prohrál na jaře už pátý zápas ze šesti odehraných.

V tabulce se propadli Jihočeši na 13. příčku a natvrdo se namočili do bojů o záchranu.

Kouč farmy Jiří Lerch shrnul utkání stručně: „Propadli jsme na celé čáře. Soupeř byl o třídu lepší." Jistě ani Severočeši rozhodně nepočítali s takovou kanonádou. „Jeli jsme do Strakonic s cílem vyhrát, s takovým výsledkem jsme ale rozhodně nepočítali. Myslím, že nakonec i skóre odpovídalo, byli jsme lepší a mohli zápas rozhodnout už v první půli. To jsme však své šance ještě neproměňovali," konstatoval hostující útočník Jan Svátek.

Laciný první gól

Strakoničtí ulehčili Roudnici vstup do zápasu, už v 8. minutě vyrobili u svého vápna hrubou chybu, kterou dokázal potrestat zblízka Blažek. Domácí měli jedinou větší příležitost v 16. minutě, kdy Vaněk střelou z vápna protáhl brankáře Pechatého.

Ovšem ještě předtím dali hosté druhý gól, který ale sudí neuznal, míč byl totiž v době centru už v autu. Další dobré šance ještě nevyužili, brankář Rojík se určitě nenudil. „První gól byl laciný, opakuje se to donekonečna. Pořád kupíme chyby. A směrem dopředu jsme také nevymysleli nic," podotkl Lerch.

Další změna skóre přišla až po přestávce, kdy Blažek hlavou zvýšil. A o tři minuty později nahrál na gól Macháčkovi. V 72. minutě potom zblízka skóroval Müller a v 85. minutě z penalty po faulu Otepky na Müllera určil konečný výsledek Svátek.

„Nezvládli jsme předchozí zápasy s klukama z áčka, takže mi bylo jasné, že to nemůžeme zvládnout ani teď. A to se potvrdilo. Soupeř hrál skvěle, měl v týmu řadu exligových hráčů. U nás taková kvalita chyběla," dodal kouč.

Utkání, jaké odehráli Strakoničtí s Roudnicí, rozhodně není nikterak příjemné hlavně pro gólmana. Jak viděl zápas Jaroslav Rojík? „Sice jsem něco chytil, nějakým gólům jsem však mohl zabránit. Prohra je to vysoká. Máme problém v defenzivě a útočníci se málo dostávají do šancí."

Ve středu do Písku

ČFL už ve středu 17. dubna pokračuje vloženým kolem a Strakonice čeká atraktivní derby s Pískem na jeho hřišti. Kvůli mizerné jarní bilanci se farma propadla mezi týmy, které jsou ohroženy sestupem. Proto bude derby velmi důležité. „Pro nás je teď každý zápas důležitý, hrajeme o záchranu," potvrdil Jiří Lerch. Duel na hřišti předposledního začíná v 17 hodin. Na podzim vyhráli Strakoničtí 2:0 (2:0).