Netradičně pouze jednoho zástupce bude mít strakonický okres ve fotbalové I. A třídě. V druhé nejvyšší soutěži kraje zbyly po postupu Oseku a Sedlice jen Katovice. Ty pod vedením trenéra Romana Malého, který přiznává vyšší cíle než
v předchozí sezoně, vstoupí do nového ročníku v sobotu 18. srpna v 17 hodin domácím utkáním s Dřítní.

Nebude pro vás letošní ročník poněkud zvláštní, když budete 
v soutěži jediným zástupcem Strakonicka? Nečeká vás ani jedno derby…
Derby jsou víc lákadlem pro fanoušky a proto je asi škoda, že se žádné hrát nebude. Jinak po fotbalové stránce to tak záživná utkání nejsou. Je tam více nervozity a spíše je to boj než kvalitní fotbal. Já osobně derby postrádat nebudu.

Už v minulé sezoně zaznívaly hlasy, že Katovice chtějí do vyšší soutěže. Máte v té nadcházející za cíl postup?
Před minulou sezonou jsem prohlásil, že chceme hrát v popředí tabulky 
a o žádném postupu nepadla ani řeč! Takže to byl spíš názor některých fanoušků. Letos před sebou máme nějaký cíl a uvidíme, jestli na něj dosáhneme.

S jakými ambicemi tedy do sezony jdete?
Naše ambice jsou pro letošní sezonu o něco vyšší
 a kdo se o naše mužstvo zajímá, tak je mu asi jasné, čeho chceme dosáhnout. Vykřikovat, že je jasný cíl postup, určitě nebudu! Přání tady určitě je.

Koho vidíte jako hlavního favorita na prvenství a proč?
Nevím, kdo bude hlavní favorit, ale určitě tam bude několik týmů, které budou hodně kvalitní. Želeč nám už loni ukázala své kvality, Týn má výborný tým, Ševětín byl loni druhý ve skupině, Čimelice jsou velmi dobré. A určitě bych tam rád viděl i nás.

Kádr máte stabilizovaný, hráči jsou spolu už delší dobu. Nebudou Katovice z pohledu ostatních mužstev pasovány na jednoho z favoritů?
Během dvou let se mužstvo doplnilo a musí chvilku trvat, než si vše sedne. Teď už jsme hráli prakticky celé jaro kompletní a bylo z toho první místo v jarní tabulce. Máme na několik let kádr připravený a hlavně si vážím všech hráčů, že hrají jen za večeři. To je pro katovický fotbal velké plus. Určitě se na nás mužstva dobře připraví, protože už nás dobře znají.

Jdete do sezony kompletní?
 A jste spokojený se současnou silou kádru, nebo byste uvítal ještě nějaké posílení?
Až na drobná zranění některých hráčů jsme na první zápas připraveni. Mrzí nás onemocnění mladého Davida Zoubka, který v přípravě podával dobré výkony a určitě by byl v základní sestavě. Naopak nás potěšilo uzdravení Patrika Káníka, takže se diváci mohou těšit na jeho první start za Katovice. S kádrem jsem spokojený.

Jak hodnotíte přípravu a přátelské zápasy, na co byla
 zaměřena?
Hodně kvalitní soupeře jsme chtěli ukázat v Katovicích a musím říct, že každý zápas měl dobrou úroveň. Se soupeři z krajského přeboru jsme podlehli Horažďovicím 1:4, Sušici 2:3, s Osekem jsme hráli nerozhodně 2:2. Nepomuk, hrající I. A třídu, jsme porazili 3:2 a v generálce jsme zvítězili nad Poříčím 7:3. Příprava byla trochu jiná než obvykle, z osmnácti tréninkových jednotek jsme pouze dvě měli bez míče, jinak hráči měli míč neustále u nohy.

Podzimní část mají Katovice vždy horší než tu jarní. Nemáte z toho obavy i letos? Proč tomu tak je? Dá se něco udělat pro to, aby se to změnilo?
Toto téma vedeme hodně často a jsou to dlouhé debaty. Ale snad už tahle sezona bude zlomová a nebudeme muset na jaře vše dohánět. Určitě je jedna z příčin, že se nehrálo vždy v kompletním složení. Pak to byla i určitá podcenění některých soupeřů. Budu spokojený, když nebudeme rozdávat body soupeřům, kteří na nás svou kvalitou nemají.

Vaší devizou by měla být ofenziva. Vnímáte to tak, věříte si
 v této činnosti nejvíce?
Máme dobrou obranu 
a prakticky pět ofenzivních hráčů, když započítám ještě krajní obránce, kteří mají za úkol také útočit po lajnách. Jsme určitě ofenzivním mužstvem. Nikdy klukům neříkám, že tohle utkání odbráníme a míče budeme někam zakopávat.

Cítíte, že máte v něčem slabinu?
Máme spoustu slabin, snažíme se na ně upozornit. Až je odstraníme a budeme dokonalí, tak to fanoušky nebude bavit a nikdo nás nebude moc kritizovat. To nemůžeme dopustit. Takže dokonalí určitě nebudeme. (smích)

Letní změny v Katovicích

PŘIŠLI: Patrik Káník (hostování ze Strakonic), David Zoubek (přestup ze Strakonic), Alois Roučka (hostování ze Strakonic změněno na přestup), Tomáš Baloun (prodlouženo hostování
z Poříčí). V jednání je hostování Františka Fundy ze Strakonic

ODEŠLI: Tomáš Podskalský (hostování v Dražejově), Vlastimil Behenský (hostování v Sousedovicích), Jan Hrůša (hostování ve Veřechově), David Miklas (přestup do Radošovic)

DALŠÍ ZMĚNY: Jiří Toman (návrat po zranění), Václav Křivanec, Václav Šíma, Jan Vaněček (příchod z dorostu)

Zdroj: www.fotbal-katovice.cz