V Hradci jste uhráli remízu, berete to jako úspěch?

Samozřejmě, že nás to těší. Jeli jsme do Hradce bodovat, to jsme splnili a vezeme si cenný bod.

Vy jste navíc uhájil čisté konto.

Mám z toho radost, s nulou jsme hráli v této sezoně teprve podruhé a patří za to velký dík všem klukům, co přede mnou hráli.

Minule venku jste dostali pět gólů v Karviné, pět vám jich dala i Příbram. Takže vzadu už si to sedlo?

Já osobně v to, že se naše hra dozadu zlepší, pevně věřil. Karviná nás nachytala, navíc má i hodně kvalitní mužstvo a proti nám byla prostě lepší. Tu porážku musíme prostě skousnout. Byť pět nula se kouše hůř než porážka o gól… A Příbram nás pak tady vyškolila z efektivity. Proto jsem si už přál zápas s nulou. Že se nám to podařilo zrovna v Hradci, je super.

Co vy osobně? Měl jste tam hodně práce?

Nějaké střely soupeř měl, ale ty jsem všechny viděl, takže se dá říct, že ty jsem chytit musel. Jednou tam šel na mě sám, to se mi naštěstí povedlo vykopnout nohou.

Přispěl ke zpevnění obrany příchod Hájovského na stopera?

Určitě ano. Je to zkušený hráč, a to bylo znát. Jak jsem ale říkal, pochvalu si zasloužil všichni, co tam hráli. Teď to vzadu klape, anebo v to aspoň doufám. Čím víc zápasů s nulou bude, tím líp. My teď potřebujeme zabrat a vyhrávat. V Hradci se moc vyhrávat nebude, proto si bodu vážíme. A všichni doufáme, že bychom se od toho bodu mohli odrazit k lepším výsledkům. Vyhrát rozhodně musíme hned teď v pátek, kdy máme doma Olomouc. Je to důležitý zápas, protože kdybychom nevyhráli, byl by bod z Hradce o ničem.

Jenže mladíky z Olomouce nelze podcenit, jdou o nich dobré reference.

Když jsme jeli z Hradce, tak jsme si dělali legraci, že to v pátek tady bude dorost proti dorostu, my totiž taky máme v mužstvu hodně mladé kluky… V Hradci v záloze vedle Šimiho byli samí mladíci. Nic to ale nemění na tom, že my musíme vyhrát. abychom tu ztrátu, co máme na špičku, začali stahovat.