Posunou se fotbalisté Oseku na třetí místo? Ve 24. kole krajského přeboru se tak může stát.
Tedy v případě, že v přímém souboji aktuálně čtvrtý tým tabulky porazí třetí Spartak Soběslav. Na jeho hřišti. Utkání se hraje v sobotu 7. května od 17 hodin.

Trenér Oseku Jaroslav Voříšek má jasno. „Máme motivaci a chceme hrát o třetí místo," zdůraznil. „Ale víme, že Soběslav je těžký soupeř, na podzim jsme s ní doma prohráli," připomněl debakl 0:4.

Co tedy může říci o soupeři? „U nás hrála Soběslav výborný fotbal. Je to vynikající mužstvo, což dokazuje tím, že hraje na špici. Máme jí ale co vracet," uvedl kouč.

Soběslavský trenér Radek Hajič je spokojený, jak se zatím sezona pro jeho tým vyvíjí. „Už teď je to pro Soběslav jedno z nejlepších umístění. Chci skončit do třetího místa. Bude to však těžké, tlačí se na nás Osek, Hluboká, Rudolfov. Nadcházející tři kola pro nás budou klíčová," prohlásil.

Mužstvu z Táborska jde především o to, uhájit současné postavení. „A když se nám podaří ještě zaútočit na druhou příčku, pak myslím, že do třetího místa budeme," podotkl kouč.

Oseckým se hraje v pohodě. Doma vyhráli všechna čtyři utkání, naposledy porazili silný Olešník 2:0. Venku ze tří duelů jednou vyhráli, jednou prohráli, jednou remizovali. „Jedeme k zápasu, který by mohl být na úrovni, příjemně naladěni. Těšíme se, doteď se nám dařilo," pochvaloval si Jaroslav Voříšek.

Tým sbírá body i přesto, že se stále potýká se změnami v sestavě. Ta je zápas od zápasu jiná. Kouč zatím neví, zda bude už stoprocentně připravený stoper Martin Carda. Uvidí se také, jak na tom bude po svalovém zranění Karel Maroušek. „Určitě už by měl být Josef Mráz, který minule chyběl kvůli práci. Určitě bychom měli být silnější," prohlásil lodivod.

V optimálním složení nebudou ovšem ani domácí. „Máme problémy se sestavou, jsou nějaká zranění a uvidíme, jak se dají kluci dohromady. Rozhodovat se budeme i na postu brankáře," nastínil Radek Hajič.

Oseckého soupeře momentálně vidí jako podobné mužstvo, které v předchozím ročníku skončilo druhé. „Vrátil se Mrkvička, taková osobnost udělá hodně. Výborný je útočník Uher, Carda umí hrát stopera a vysouvá se dopředu. Osek má silné standardky. Výsledky dělá hlavně doma na malém hřišti, nebezpečný ale bude i u nás," dodal Hajič.

Mužstva od sebe dělí aktuálně bod. Osečtí mají na jaře formu, z 21 bodů, které byly dosud ve hře, jich získali 16. Prohráli jen jednou, a to venku s vedoucím Jankovem. Do odvet šli z osmé příčky. Soběslav v odvetné části uhrála 11 bodů. V boji o třetí místo se tedy bude nyní hrát o „šest" bodů.