Oba okresní zástupci ve fotbalové I. A třídě vstoupili do nové sezony vítězně, ale jen Blatná na výhru z úvodního kola dokázala navázat dalším tříbodovým ziskem. Vodňany ve 2. kole uhrály bod.

Vodňany

Vodňanští remizovali ve Vimperku 1:1, když v poločase vedli 1:0 gólem Rauschera. Dá se říci, že mohou být spokojení. Zápas byl hodně emotivní, vodňanští hráči Bače a Hajný viděli červenou kartu, Rauscher a Vokatý skončili v nemocnici a některé hráče trenér Václav Hrachovec musel střídat kvůli zranění…

Ze zápasu byl kouč rozladěný. „Tomu, co jsem viděl, odmítám uvěřit. Je to bezmoc a jsem zvědav, jakým způsobem se k tomu postaví odpovědné orgány. Myslím, že vše bude smeteno ze stolu, jako by se nic nestalo. Ze všech stran slyším, že pokud budeme protestovat, tak si pouze ublížíme a rozhodně si nepomůžeme. Avšak to, co předvedli rozhodčí v tomto utkání, je prostě neuvěřitelné," vyjádřil se k utkání.

Hráčům poděkoval za bojovnost a zmínil i domácího trenéra, který se podle něj snažil situaci uklidňovat a svým chováním přispěl ke zklidnění průběhu. Vimperk vyrovnal v 66. minutě, situaci podle Václava Hrachovce předcházelo hraní rukou…

Blatná

Blatná se v domácí premiéře představila o pouti před 300 diváky. Ti viděli opatrnou hru. „Nám se nedařilo v přechodové fázi a soupeř, zalezlý na vlastní polovině, přecházel do rychlých kontrů, které ale neměly přesné zakončení," popsal trenér Michal Čadek.

Ve druhé půli domácí přidali a v 51. minutě se radovali, prosadil se Peleška. Pak Říhu vychytal Basík. V 81. minutě z ojedinělého útoku vyrovnal Málek a zápas spěl k remíze. „To, co se na konci stalo, byl nepochopitelný zkrat stopera a brankáře hostů, kterého v nastavení využil mladý Stulík a rozjásal napěchovaný stadion," přiblížil kouč.

Herně se Blatenským nedaří tak, jak by si jistě diváci představovali. Podle Michala Čadka se ale po dvou kolech šest bodů počítá.