Okresními soutěžemi fotbalisté Junioru Strakonice prolétli suverénně. Od nového ročníku už se potkávají s týmy v rámci krajské I. B třídy. S tím přišla i očekávání, jak si v této konkurenci mužstvo z Křemelky povede. A zatím výborně! Strakoničtí mají po úvodních třech kolech jako jediní ve skupině C plný počet bodů a jsou v čele tabulky. Trenéra Luďka Cimrhanzla samozřejmě vydařený start těší, nikterak ho však nepřeceňuje.

Zatím Junior jede ve stejných kolejích jako v okresních soutěžích – tedy vítězí. Představovali jste si to takto, nebo je vydařený vstup i nad vaše očekávání?
Pořád ještě je to jen začátek soutěže, rozkoukáváme se. Věřil jsem v plný bodový zisk na našem velkém hřišti, kde se nám hraje dobře. Obavy jsem měl z venkovních zápasů a mám je stále. Zatím se nám ukázalo, že soutěž je o něco rychlejší, na všechno je méně času a je potřeba lépe organizovat obranu. Ale samozřejmě, devět bodů po třech kolem znamená maximální spokojenost.

Dá se už alespoň trochu říci, kam byste měli jako nováček patřit a kdo by se měl pohybovat nahoře?
Je to těžké a hlavně nevyzpytatelné. Po dvou kolech měly čtyři mančafty šest bodů, po třetím jsme zbyli už jen my s plným bodovým ziskem. Náročné budou určitě zápasy se Sepekovem, Božeticemi, Chyškami. Putim má také dobrý tým, překvapila mě Sedlice. Myslím, že patříme do nejlepší čtyřky a když nám bude přát štěstí, můžeme pomýšlet i na příčku nejvyšší. Ale ještě jsme se nekonfrontovali s řadou soupeřů jako jsou Bělčice, Mirovice nebo Osek B. Venku budeme mít větší problémy, doma věřím, že dlouho udržíme neporazitelnost.

Kádr v létě doznal změn, přišli noví hráči. Bylo jejich zapracování bez problémů, hra je podle vašich představ?
Dá se říci, že ano. Hraje se ve větším tempu, tomu jsme přizpůsobili také přípravu. Jsem spokojený, jak nám vyšla a odměnou nám je vydařený začátek sezony. Musím vyzdvihnout Martina a Václava Šrámkovi, je vidět, že mají zkušenosti a umějí je prodat. To je k nezaplacení. To jsou rozdíloví hráči zvyklí hrát krajský přebor a jsou schopní vzít zodpovědnost na sebe. Ve dvou utkáních nám chyběl Marek Švejnoha, který výborně organizoval obranu. Věřím, že se dá do pořádku a brzy naskočí.

Co je potřeba udržet, aby se vám dařilo i dál?
V mužstvu pořád panuje zdravá euforie a všechny postupy byly odměnou za práci všem klukům. Teď v létě jsme posílili, takže myslím, že náš tým snese měřítko. Co postrádáme, to jsou mladí dynamičtí hráči. Zápasy uhráváme spíše zkušeností, technikou, máme výborné standardní situace. Ale v určitých fázích nám chybí pohyb, překvapivost. Zatím nám to však funguje a nehodláme na tom nic měnit. Uvidíme, jak nám to pošlape dál. Hlavně chceme mít úspěchy doma, nalákat fanoušky.