Po 25. kole se ztráta Katovických na vedoucí Jankov prohloubila už na devět bodů. Pět kol před koncem soutěže se tedy zdá být víceméně jasné, že Katovičtí do boje o prvenství už reálně nepromluví a budou hrát o udržení druhé příčky.

Trenér Roman Malý je přesvědčen, že za porážku si může tým sám. „Písek nás nepřehrával, zavinili jsme si to sami. Hlavně tím vyrovnávacím gólem, kdy jsme udělali fatální chybu. Zahrát míč kamkoliv jinam, už by se to asi dohrálo."

Domácí byli podle něj lepší jen v prvních dvaceti minutách. Hosté od 8. minuty prohrávali po trefě Grobára k tyči. Vyrovnání zařídil po půlhodině hry Repa, když míč z jeho kopačky zaplul k tyči.

Ze druhé půle uběhlo jen 35 vteřin a duel otočil Zoubek přesnou hlavičkou. Další šance Katovických se neujaly, Krejsovu bombu zastavila tyč. „Důležitý byl také okamžik, kdy Krejsa zblízka netrefil odkrytou bránu. Dát na 3:1, bylo by po zápase," dodal kouč. Domácí příliš nehrozili, ale závěr jim vyšel fantasticky.

Nejprve v 87. minutě po propadnutí míče na malé vápno vyrovnal Zborník, aby v 90. minutě z malého vápna hlavou zvrátil zápas Keclík na stranu Píseckých. „Soupeř ve druhé půli jen nakopával balony. Bod by byl spravedlivý, ale rozhodlo posledních pár minut," uzavřel Roman Malý.

Sestava: Švehla – Krejsa, Hajdušek, L. Blatský, Černý – Miklas (81. Kuncl), Cibulka, Repa, Náhlík – Funda, Zoubek (61. Rejšek).