Fotbalový tým Katovic dál září jako kometa! Ve víkendovém 5. kole krajského přeboru si nováček připsal počtvrté tři body, když venku porazil Olešník, také nováčka.

Katovičtí se v sobotu 5. září utkali se soupeřem, kterého v minulé sezoně – ještě v I. A třídě – porazili 3:0 a 1:0.

V nové soutěži to však dlouho na bodový zisk nevypadalo, hosté o vítězství rozhodli až dvěma trefami v závěrečné desetiminutovce, když otočili nepříznivý vývoj.

Domácí byli na začátku aktivnější, brankář Švehla jim vychytal jednu jasnou gólovku. Hra se vyrovnala a skórovat mohli i hosté, ale do půle se stav nezměnil. Herně vyšel Katovickým vstup do druhého poločasu lépe, ale do vedení šli domácí. Brejk hosté zastavili jen za cenu pokutového kopu, který proměnil v 52. minutě Stejskal.

Čas Katovických přišel až v závěrečné desetiminutovce – nejprve se v 82. minutě prosadil Hovorka a v 86. minutě dělovkou z dvaceti metrů dokonal obrat Rejšek.

Katovice tak stále nepoznaly porážku a jsou o dva body druhé za Jankovem, který má plný počet bodů.

Komentář trenéra Romana Malého: „Podle očekávání začal Olešník hodně aktivně a byl prvních dvacet minut lepší. Dostal se do dvou velkých šancí, ale podržel nás brankář Švehla. Ve druhé půli se dění na hřišti obrátilo a hned na začátku měl velkou příležitost Repa, jenže gólman Jirkal jeho pokus zneškodnil. Přibrzdila nás penalta, ale naštěstí až příliš velká pasivita domácích nás nakopla k výbornému výkonu v závěru. Nejprve Hovorka vyrovnal a Rejšek o chvíli později dělovkou rozhodl."

V sobotu čeká ve třetím domácím utkání sezony Katovice první okresní derby, jejich soupeřem bude Sedlice. Zápas začíná v 17 hodin.

Sestava: Švehla – Hajdušek, Krejsa, Horejš, Černý – Repa, Cibulka, Náhlík (75. Miklas), Rejšek – Krýsl (59. L. Blatský), Hovorka.