Skvělá sezona! Jinak právě skončený ročník 2015/2016 nemohou fotbalisté Katovic hodnotit. Potvrdil to i předseda oddílu Tomáš Hajdušek. „Sezonu hodnotíme jednoznačně jako úspěšnou. Skončili jsme na druhém místě, dali jsme nejvíce branek (70) a máme nejvyšší domácí průměrnou návštěvu (277 diváků)."

Tým byl kvalitní

Po postupu z I. A třídy šel nováček do krajského přeboru s cílem zachránit se a zabydlet se v soutěži. Povedlo se mu víc než to. Na podzim rozjel vítěznou sérii a v polovině byl první.

Jaro už bylo horší, mužstvu došel dech a nakonec do posledního kola bojovalo o udržení druhé příčky, což se mu nakonec povedlo. „Na podzim nám všechno neuvěřitelně vycházelo, na jaře to už tak nebylo. Štěstí se od nás odklonilo například při domácích zápasech se Soběslaví a s Olešníkem nebo v Čimelicích, v Písku či v Dačicích," uvedl Hajdušek.

Čím bylo dáno, že Katovice coby nováček okamžitě hrály o prvenství? „V první řadě to bylo tím, že jsme měli kvalitní tým. Všimněte si, že i Olešník, druhý postupující tým z naší skupiny I. A třídy, rovněž skončil ve vrchních patrech tabulky a neměl problémy se záchranou," zmínil předseda.

Pro Katovické ani pro Olešník to tedy podle něj nebyl takový výkonnostní skok, jak se mohlo před sezonou zdát. „Líté boje o postup nás na krajský přebor dostatečně připravily."

Trenér pokračuje

Katovičtí však na aktuální euforii neusnuli. Úspěšně se budou chtít prezentovat také v dalším ročníku. Co se týče postu trenéra, zůstává Roman Malý. „Je to úspěšný trenér a obě strany o pokračování spolupráce mají jasný zájem," konstatoval Tomáš Hajdušek.

Kouč uvedl, že vůbec nepřemýšlel, že by nepokračoval. „Skončili jsme druzí, máme s kolegou Jirkou Křížem stále chuť. Trochu se obmění kádr, bude to nová výzva. Krajský přebor totiž bude v nové sezoně kvalitnější, přibyly kvalitní týmy. Těšíme se." I když přiznal, že si je vědom toho, co se říká – že druhá sezona bývá pro nováčka nejtěžší. „Ale rádi bychom se pohybovali v horní polovině tabulky."

Kádr dozná změn

Už po posledním zápase v sobotu 18. června byl oznámen příchod tří hráčů – Jana Schánělce a Vladimíra Uhra z Oseku a Michala Požárka z Junioru Strakonice. Ale z fotbalových kruhů zaznělo i jméno Daniel Pavlovič. „Pro Dana Pavloviče je prioritou zůstat v Klatovech v divizi, takže čekáme, zda mu to vyjde, nebo ne," přiblížil předseda oddílu.

Katovické však postihnou i odchody. Do Cehnic odchází kapitán Pavel Krejsa, souhlas k odchodu do jiného klubu dostal i Petr Hovorka. „Ještě nám ale není známo, s kým se dohodne a s kým tak budeme jednat o jeho přestupu," doplnil Tomáš Hajdušek.

Vzhledem k tomuto posilování je jasné, že Katovičtí nebudou chtít ve své druhé sezoně v krajském přeboru být jen do počtu. „Příští ročník bude mnohem kvalitnější, z divize spadly Třeboň, Milevsko a Jindřichův Hradec. Z I. A třídy postoupil Protivín. To jsou všechno celky, které soutěž zkvalitní. Chceme proto mít takový kádr, abychom byli plně konkurenceschopní," uzavřel Tomáš Hajdušek.

Přípravu mužstvo začíná v polovině července. A postupně se v ní střetne s Volyní, Roudným, Pískem U19 a Týnem nad Vltavou.

Kapitán Pavel Krejsa jde do Cehnic

Tým Katovic před rokem dotáhl s kapitánskou páskou na ruce z I. A třídy do krajského přeboru. A v nové soutěži, opět jako lídr mužstva a opora zadních řad (současně však také střelec šesti gólů), pomohl Pavel Krejsa k fantastickému druhému místu.

V nové sezoně už ale v mužstvu nebude. Zamíří do Cehnic. Důvod? „Devět let v Katovicích bylo tak akorát. Krajský přebor je vynikající soutěž, kterou jsem si velice rád zahrál, ale vzhledem k mému pracovnímu vytížení jsem stíhal jeden, maximálně dva tréninky týdně. To je z mého pohledu málo," upřesnil příčiny pro konec v úspěšném týmu.

A své pohnutky pro odchod přiblížil ještě více. „Rozhodl jsem se ve chvíli, kdy jsem pochopil, že už se na moje místo tlačí jiní hráči s větší důvěrou trenéra. A podmínky, které mi nabídli v Cehnicích, se nedaly odmítnout," zdůraznil.

Proto bude jeho fotbalová dráha nyní pokračovat jinde, konkrétně v mužstvu, které hraje okresní přebor…