Takový je názor trenéra katovických fotbalistů Romana Malého na uplynulý ročník I. A třídy. „Úvod byl výborný, když se nám podařilo dvakrát doma vyhrát. Nejprve Bernartice a pak Hradiště, které bylo hned za námi. Pak nám nevyšel zápas v Želči, a tam bych řekl, že se lámal chléb. Proti Hradišti nám byl vyloučen Horejš, pak sprcha pravě v Želči, hned na to kontumace a stop pro Patrika Káníka na několik zápasů," pokračuje Roman malý.

Došlo tak k narušení složení sestavy a od té doby nebyl zápas, kdy by se katovická sestava neměnila. Do toho přišlo několik zápasů odložených pro špatný terén. „Jsou to možná z mé strany jen výmluvy, ale na pohodu a zažitý rytmus nám tohle hodně ublížilo. Určitě se na nás projevila také menší účast na trénincích. Pak vám chybí ve hře věci, které se na trénincích snažíme neustále opakovat, aby to bylo v zápase automatické," hodnotí trenér.

Velká šance

Jednoznačně však měli borci z Katovic letos velkou šanci vyhrát, protože žádné mužstvo nepřevyšovalo ta ostatní. Kritiku ale hledá Roman Malý také u sebe. „Svůj díl viny nesu na zápasech venku, kdy se nám podařilo vyhrát až v posledním kole. Nutím hrát kluky stejně jako když hrajeme doma – to znamená neustále se tlačit dopředu. Doma se nám většinou podaří branku dotlačit, ale venku hrajeme až moc do rizika za každou cenu branku dát. Pak nás většinou někdo nachytá, když se nesoustředíme, a potrestá nás. Raději budeme hrát na jistotu a spíš držet nulu, než hrát na krásu a prohrávat. Tohle je pro mne ponaučení, i když je mi to proti srsti. Každý nás chválí jak hrajeme pěkně, ale body necháváme ležet.To určitě bude do příště jedna z věcí, které změníme. Jinak jsem se všemi spokojený, a i když se nám nepodařilo postoupit, tak to na hráčích není znát a těšíme se na novou sezonu. Zase o něco zkušenější a hlavně budeme hodně omlazení," říká Roman Malý.

Změny v kádru

O dění v klubu nás informoval předseda Tomáš Hajdušek. „Zájem jsme projevili o mladíky Marka Chvostu a Tomáše Plavce z FK Junior Strakonice a Pavla Rejška ze Střelských Hoštic, jemuž skončilo hostování v Horažďovicích. Konec hráčské kariéry zvažuje Patrik Káník. Našemu dlouholetému hráči, kanonýrovi a kapitánovi Petru Janusovi, jsme umožnili přestup do mateřského Dražejova."

Program přípravných zápasů je následující:
Sobota 20. července – Sušice
Sobota 27. července – Nepomuk
Sobota 3. srpna – Osek
Sobota 10. srpna – tým z I. B.

B tým
Úspěšný kouč Jaroslav Kylberger dostal nabídku na pokračování v pozici trenéra rezervy.

Mládež
- Žáci pod vedením Pavla Kohouta se stali okresními přeborníky.
- Starší přípravka, vedená duem Pavel Nejedlý a Pavel Viktora, skončila na 3. místě.
- Mladší přípravka, dirigovaná Jaroslavem Hajduškem a Pavlem Hejtmánkem, svoji soutěž rovněž vyhrála.

Jan Škrle