Po dvou minulých zaváháních si připsali fotbalisté Katovic povinné tři body. Nic víc. Doma porazili v sobotu 7. května ve 24. kole krajského přeboru předposlední Veselí nad Lužnicí 2:1 (1:0) a zůstávají druzí o šest bodů za vedoucím Jankovem.

Hrálo se utkání průměrné úrovně, ve kterém Katovice měly trvalou převahu. „Hru jsme měli ve své moci, ale výkonům jako dřív se to nerovnalo. Podstatné jsou však tři body. Kdybychom je nezískali, bylo by to velké zaváhání," hodnotil trenér Roman Malý.

Domácí byli od začátku lepší, ale ze dvou dobrých šancí mířili mimo tři tyče. A když už Repa v 19. minutě ze 30 metrů přesně zamířil, jeho pokus vytáhl gólman. Ten samý hráč pak střílel po půlhodině hry těsně vedle.

K poločasové přestávce šli ale Katovičtí přece jen veselejší, gól do šatny vstřelil ve 45. minutě netradičně hlavou útočník Zoubek.

Také po změně stran byli domácí nebezpečnější a brzy náskok navýšili, když se v 52. minutě prosadil Krejsa, který coby obránce v tomto utkání nastoupil netradičně v útoku. „Vypadalo to, že bychom zápas mohli dohrát v poklidu. Jenže naše zaváhání v obraně a kontaktní gól hostů utkání trošku zdramatizoval," popsal Malý.

V 65. minutě se neujala tvrdá střela Krýsla, brankář hostů si s ní poradil. A tak udeřilo z ničeho nic na druhé straně. V 70. minutě totiž využil soupeř zaváhání v domácí obraně a Lukáš se nadvakrát prosadil proti Švehlovi.

Žádné drama se ale nekonalo, to bylo ze strany hostů vše. V závěru znovu podržel Veselí nad Lužnicí brankář Plachý, když vyrazil střelu Fundy k tyči. „Soupeř se do větších šancí nedostával, snažil se hlavně nakopávanými míči a z rohů, ale tyto situace jsme měli dobře pokryté," konstatoval domácí kouč.

Katovické trápí absence, citelné jsou ztráty ofenzivních hráčů Petra Hovorky a Pavla Rejška. „Rejšek je vyřazen do konce sezony, má problémy s achilovkou. Hovorku trápí problémy se svalem, je to na delší dobu. Nevíme, kdy nastoupí. Tito dva klíčoví hráči nám chybí, jejich absence je znát," zdůraznil Roman Malý.

Sestava: Švehla – Horejš, Hajdušek, L. Blatský, Černý – Miklas (85. Vosecký), Cibulka, Repa, Náhlík (46. Kuncl) – Zoubek (71. Funda), Krejsa (64. Krýsl).