KATOVICE

Katovičtí šli do své druhé sezony mezi krajskou elitou v těžké pozici. V předchozím ročníku skončili druzí, když na podzim dokonce vedli. Postihly je dva výrazné odchody, ale na druhou stranu mančaft posílil minimálně stejně kvalitně.

Úvod týmu nevyšel, když po pěti kolech měl jen tři body za tři remízy, z toho dvě byly doma. Až v 6. kole přišla první výhra nad Ševětínem (5:0). Trenér Roman Malý byl s hrou spokojený a zdůrazňoval, že si mužstvo po změnách musí sednout. Jeho svěřenci se nevyvarovali chyb v defenzivě a nedařilo se jim ani gólově, proto byla první polovina podzimu rozpačitá.

Po zmíněné výhře nad Ševětínem přišly další dvě porážky. Ale od domácího zápasu s Dačicemi se tým výhrou 6:2 rozjel a začal sbírat body. Následovala výhra 1:0 na hřišti exdivizního Milevska, domácí remíza s Pískem B 1:1 a vítězné derby v Oseku 3:2, kde Katovičtí prohrávali 0:2.

Potom sice utnul jejich dlouhotrvající sérii bez domácí prohry Protivín jasným vítězstvím 3:0, ale zbylá dvě kola mužstvo zvládlo bezchybně, vysoko vyhrálo (5:0 v Rudolfově, 6:2 s Planou nad Lužnicí).

Sedmá příčka je jistě za očekáváním, ale Katovice drží kontakt s popředím. Mít o tři až šest bodů více (což jistě bylo v silách týmu), podzim by byl hodnocen jako velmi úspěšný.

OSEK

Několika fázemi si prošli Osečtí. Dokázali se dostat z totální deky a díky skvělému závěru nakonec podzim nemůže být hodnocen úplně špatně.

Mužstvo na úvod porazilo Ševětín 1:0, následně podlehlo 2:5 v Dačicích a remizovalo doma s béčkem Písku 0:0. Pak ale přišla černá série s jediným světlým okamžikem.

Mužstvo prohrálo třikrát v řadě bez vstřeleného gólu (dvakrát 0:2, jednou 0:5), následovala domácí cenná výhra nad exdivizním Jindřichovým Hradcem 1:0, ale přišly další tři zápasy bez vstřelené branky při skóre 0:12 (dva debakly 0:5).

Zlom přinesl jedenáctý zápas. Osečtí přivezli bod z Milevska za remízu 2:2, když ještě pár minut před koncem vedli a sahali po třech bodech. Smolné pro ně pak bylo derby s Katovicemi, ve kterém v poločase vedli 2:0, ale po vyloučení dohrávali téměř celou druhou půli o deseti a soupeř otočil. Zlepšení však bylo citelné a mužstvo ho potvrdilo v dalších duelech.

Doma porazilo Rudolfov 2:0, stejným výsledkem uspělo v Hluboké a první polovinu soutěže zakončilo doma jasnou výhrou nad Olešníkem 4:1.

Tým vedený trenérem Jaroslavem Voříškem nakonec vytáhl hrůzostrašně se vyvíjející podzim k 17 bodům, což je o deset více, než má duo nejhorších (Ševětín a Planá nad Lužnicí). A nemá daleko k pohodlnému středu tabulky.

Osek doplácel na řadu zraněných a dalších častých absencí, až v závěru se sestava víceméně ustálila. Trápila ho především koncovka (dal jen 16 gólů, třetí nejnižší počet ze všech celků), až díky vydařenému závěru toto manko dohonil. V inkasovaných brankách je pátý nejhorší (32 gólů).