Jednoznačně ztráta! Fotbalistům Katovic hrálo ve 2. kole krajského přeboru doma proti Olešníku vše do karet. Po padesáti minutách vedli 2:0 a navíc dohrávali proti deseti. Jenže soupeř se nevzdal a nakonec se v sobotu 20. srpna zrodila remíza 3:3 (1:0).

Trenéra Romana Malého pochopitelně jen bod nepotěšil. „Není to zklamání, ale velká škoda, že jsme s tak silným soupeřem při náskoku 2:0 a tomu, že jsme prakticky celou druhou půli hráli proti deseti, vedení neudrželi," hodnotil.

Soupeř se podle něj předvedl ve velmi dobrém světle, byl fotbalový a vítězství nad ním by se cenilo. „Počítá se ale každý bod," zdůraznil.

Katovičtí začali skvěle, už v 5. minutě je po centru Schánělce poslal hlavou do vedení Požárek. Pak se dvakrát vyznamenal domácí brankář Švehla. Žádné jiné šance z obou stran se už neujaly. Důležitý moment přišel ve 42. minutě, kdy viděl v utkání druhou žlutou kartu hostující Vařák a zamířil pod sprchy.

Také vstup do druhé půle Katovickým vyšel, když ve 49. minutě zvýšil opět Požárek. „Od vstřelení našeho druhého gólu si vyčítám střídání. Nuceně musel jít dolů Požárek. Poslal jsem na hřiště Zoubka, ofenzivního hráče – měl jsem víc posílit obranu než se snažit hrát do útoku," zmínil Roman Malý.

Za stavu 2:0 a hře o jednoho muže více v poli se zdálo být rozhodnuto. Jenže hned za tři minuty dal kontaktní gól Červenka. Potom střídající domácí Zoubek trefil jen břevno. A vzápětí v 58. minutě srovnal Štos.

Divokému úseku hry nebyl konec, za další dvě minuty si Katovice vzaly vedení zpátky po trefě Uhra. Olešník ani v oslabení nic nevzdával a dočkal se nakonec bodu. V 80. minutě ještě předvedl fantastický zákrok po Štosově dorážce Švehla, ale v 83. minutě už byl krátký na hlavičku Michaela Studničky.

V další minutě byl ještě vyloučen hostující Štos, také po druhé žluté kartě, ale dvojnásobnou přesilovku domácí ve vítězný gól nepřetavili.

Zápas byl podle slov trenéra Malého nádherný pro diváky, hrálo se nahoru-dolů. „Z pohledu šancí to byla asi zasloužená remíza. Ale pro nás škoda, byli jsme stále ve vedení. Hráčům však nemám, co bych vytkl. Beru to na sebe, měl jsem jinak vystřídat, víc se zaměřením na defenzivu," konstatoval trenér.

V sobotu dopoledne jedou Katovice na hřiště exdivizního Jindřichova Hradce. Podle kouče bude potřeba se víc zaměřit na obranu.

Sestava: Švehla – Kočí, Hajdušek, Černý – Schánělec, Cibulka (64. L. Blatský) – Miklas (70. Rejšek), Repa, Horejš (76. Krýsl) – Požárek (52. Zoubek), Uher.