Pět gólů v podzimní, šest v jarní části nastříleli katovičtí fotbalisté Bernarticím. Úvodní duel odvetné části zvládli skvěle, v sobotu 23. března doma zvítězili 6:0 (3:0).

V tabulce toto vítězství znamená, že se Katovice posunuly na třetí místo s 26 body, a to za Týn nad Vltavou a Čimelice, které mají shodně 28 bodů (Týn porazil Čimelice 3:0). Boj o konečné první místo slibuje pořádné drama.

Trenér Roman Malý byl samozřejmě po zápase spokojený. „První utkání nám vyšlo podle našich představ. A to, co jsme si před zápasem řekli v kabině, hráči na hřišti plnili," pochvaloval si.

Katovičtí šli brzy do vedení, v 10. minutě skóroval Janus. Po osmi minutách zvýšil Káník a skóre první půle uzavřel opět Janus. V 63. minutě se do střelecké listiny zapsal Kuncl, o deset minut později nastřelil Bálek jen břevno. Poté se prosadil Roučka z dorážky už na 5:0 a účet zápasu podtrhl Krejsa v 88. minutě.

„Od začátku do konce to byla hra na jednu branku a nám šlo hlavně o to, co nejrychleji dát gól. A to se nám podařilo. Jsme spokojeni s výsledkem i přístupem všech hráčů k zápasu," hodnotil Roman Malý. „Potěšilo nás kvarteto starých pardálů – Káník, Janus, Roučka a Kuncl, kteří zařídili pět ze šesti branek."

Tuto sobotu jedou Katovice k utkání s Protivínem, kterému na podzim podlehly 0:2.

Sestava: Švehla – Funda, Hajdušek, Cibulka, Černý – Kuncl, Bálek (75. Toman), Krejsa, Horejš, Káník (60. Roučka) – Janus (66. Kálal).