Osmou výhru nováček soutěže přidal v sobotu 3. října na hřišti Veselí nad Lužnicí (které je předposlední), a to v poměru 2:0 (1:0). Dál tedy vévodí soutěži jako jediný bez porážky a navíc po 9. kole zvýšil náskok na čele už na šest bodů, protože druhý Jankov prohrál v Čimelicích 0:1.

Hosté měli od začátku navrch, ale tvrdou střelu Rejška v 11. minutě gólman zneškodnil. V 17. minutě bylo živo na druhé straně, domácí Fischer šel sám na brankáře Švehlu, ale nedostal se ani do zakončení, katovičtí obránci se stačili dobře a včas vrátit.

Ve 27. minutě se odehrála situace předcházející změně skóre – hostující Zoubek šel za míčem ve vápně a domácí Kokeš ho zastavil jenom za cenu faulu. Kromě žluté karty ještě následovala penalta, kterou proměnil Hajdušek – 0:1. Ale výkon v prvním dějství nebyl ze strany lídra ideální.

Po přestávce se však katovická hra změnila. Hosté měli převahu, soupeř hrozil jenom ze standardních situací. Větší jistotu do řad Katovic přinesla 79. minuta, kdy střílel přesně střídající Krýsl a zvýšil vedení hostů. Zbytek utkání si už tým pohlídal.

Komentář trenéra Romana Malého: „V zápase nás nepotkala nejlepší forma. Tohle utkání nevypadalo z naší strany jako ta předešlá. Ale naštěstí pro nás toho nedokázal soupeř využít, podal totiž výkon podobný tomu našemu. V první půli byly spíše náznaky šancí, ale gól jsme dali až z penalty. Ve druhé půli se naše hra zvedla, i když to nebylo úplně ideální. Tři body jsme potvrdili až v závěru, kdy střídající Krýsl šel sám a rozhodl. Ani jeden z našich hráčů nezahrál tak, jak jsme očekávali. Za tři body jsme rádi, zápas se povedl výsledkově, ale ne herně. Výkon jako s Veselím by na Písek B nestačil a doufám, že to doma bude lepší."

Sestava: Švehla – Horejš, Hajdušek, Krejsa, L. Blatský – Miklas (77. Chvosta), Repa, Cibulka, Rejšek (88. Funda) – Zoubek (82. Náhlík), Hovorka (70. Krýsl).