Fotbalistům Katovic se vstup do nového ročníku krajského přeboru nevydařil, jsou bez bodu a navíc nevstřelili jediný gól. Přitom v přípravě zaznamenali ve čtyřech duelech hned 23 branek…

Druhým soupeřem po Olešníku (0:2), který Katovické obral, byly v sobotu 19. srpna Čimelice. Zvítězily 1:0 (1:0) a o importu tří bodů rozhodly jedinou trefou z 26. minuty, kdy skóroval Hegenbart. Ale ještě předtím sudí neuznal gól domácím pro ofsajd, do nichž se dostávali hodně často.

Katovicím chyběl špílmachr Michal Repa a na hře to bylo znát. Do větších příležitostí se těžko dostávaly, ve druhé půli neohrozily brankáře hostů vůbec. Ten stahoval jen centry ve vápně. Jinak hostující defenziva předčila domácí ofenzivu, které chyběl jakýkoliv nápad, nakopávané míče na útočníky neplatily.

Navíc úzký kádr Katovických oslabil v 80. minutě ještě Libor Blatský, který viděl za faul červenou kartu. Hosté hráli v klidu ze zabezpečené obrany, několikrát ovšem ještě zahrozili. Ale buď mířili mimo branku, nebo nepřekonali gólmana Tomáše Švehlu.

Komentáře trenérů:
Roman Malý, Katovice: „Nejsem spokojený. Jestli doma prakticky za celý zápas nevystřelíme na branku, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek. V první půli jsme vystřelili jednou, kdy šel Požárek z úhlu sám, podruhé jsme dali gól, který nám nebyl uznán pro ofsajd. Ve druhém poločase jsme si však žádný tlak nevytvořili, ze zálohy nevypadl ze strany ani jeden balon, celkově to bylo špatné. Myslím, že Čimelice zaslouženě o gól vyhrály. Minulý rok jsme po dvou kolech měli jeden bod, dostali jsme se z toho, ale řekl bych, že v těch zápasech jsme působili lépe. Teď je to nemastné neslané, nevytvoříme si žádný tlak.“

Tomáš Smrčina, Čimelice: „Z Katovic jsou to vždy sladké tři body, odtud se opravdu moc často nevozí. Bránili jsme už od půlky, Katovice balony většinou jen nakopávaly, což jsme ve vzduchu dokázali uskákat. Na šance jsme z mého pohledu vyhráli, ale v situacích trma-vrma je to vždy ošidné, komu spadne míč na nohu, v tomto jsme měli kliku. A byl jsem rád, když jsem před zápasem viděl domácího špílmachra Michala Repu pouze v civilu.“

V sobotu 26. srpna čeká Katovice venkovní utkání na hřišti Jindřichova Hradce, který má zatím jediný bod.

Fakta
Krajský přebor – 2. kolo: Katovice – Čimelice 1:0 (1:0). Branka: 26. Hegenbart. Rozhodčí: Kaštánek – Tupý, Kroutl. ŽK: 2:1 (Váchal, Hajdušek – Zelenka). ČK: 1:0 (80. L. Blatský). Diváků: 250.

Katovice: Švehla – Váchal, Schánělec, Hajdušek, L. Blatský – Hromíř (46. Zoubek), Cibulka, Miklas, Kagui – Uher, Požárek.
Čimelice: Slavík – Řezáč, Bednařík, Listopad, Nosek (88. Gottfried) – T. Zelenka, Říha (90. Froněk), Viták, Nekl, Pávec (84. Klimeš) – Hegenbart (90. Němec).