Utkání bylo soubojem třetího s druhým z předchozího ročníku. Ale zatímco Soběslav se drží i v nové sezoně nahoře, Katovičtí tápou. Doplácejí na neproměňování příležitostí, jako tomu bylo i tentokrát.

Potvrdil to i trenér Roman Malý. „Nevyužili jsme své šance a těsně před půlí přišel trest. Ještě předtím vyloženou příležitost soupeře zlikvidoval Švehla, pak se ale míč po nepovedené střele na bránu od našeho hráče odrazil k Dvořákovi, který otevřel skóre," popsal.

Byl to nešťastný gól, který jinak dobře hrající Katovické srazil. Ve druhé půli si Soběslav vedení zkušeně hlídala. V 67. minutě navíc ve skluzu centrovaný balon trefil bránícího Hajduška a byl z toho vlastní gól.
Hostům nebyl přán ani čestný úspěch, v poslední minutě šel Požárek sám na bránu, ale nedal. „Bylo to vyvrcholení naší nemohoucnosti," zmínil kouč.

Vzhledem ke zkušenosti by si katovičtí hráči měli v zakončení poradit, s tím souhlasil i Roman Malý. „Ale domácí gólman Kuník chytal výborně a měl velkou zásluhu na domácím vítězství. My jsme měli situace vyřešit lépe a gól by přišel," podotkl trenér.

Po sedmi kolech šest bodů. To je málo a od Katovic zklamání. Ve středu 28. září je čeká venkovní vložený zápas 15. kola proti Hluboké. „Kdo dá první gól, mohl by duel zvládnout. Pak se musíme soustředit na domácí sobotní utkání s Dačicemi, to bude klíčový zápas. Musíme získat tři body," zdůraznil katovický lodivod.

Sestava: Švehla – Horejš (17. Cibulka), Hajdušek, L. Blatský, Černý – Miklas (68. Kočí), Repa, Schánělec, Rejšek (62. Zoubek) – Uher, Požárek.