Trenér Roman Malý se bude muset obejít bez zraněných útočníků Vladimíra Uhra a Michala Požárka. Nad startem druhého jmenovaného visí ještě otazník. „U Michala se rozhodne, ale jsme s kolegou Jirkou Křížem názoru, abychom ho ještě pošetřili,“ řekl Malý.

Chybět bude z osobních důvodů i David Zoubek, který nebyl už v několika předchozích duelech. Tím vypadl další forvard. Jak si tedy kouč poradí? „Minule v útoku nastoupil Libor Blatský a pak Ondřej Koutský. Ale nechám si pro sebe, jak to vyřešíme. Několik variant však máme,“ uvedl Roman Malý.

Osecký trenér Jaroslav Voříšek neumí říci, jak tyto absence budou u soupeře znát a jak je zvládne. „Oba útočníci nastříleli polovinu gólů Katovic, jejich ofenzivní síla je znatelná. My se však potýkáme s absencí tří klíčových hráčů celou sezonu. V derby nám bude chybět kvůli pracovnímu vytížení Josef Mráz,“ přiblížil Voříšek.

Oseckým se doma nedaří, z pěti zápasů vyhráli pouze dva, zbylé tři prohráli. Což by tedy mohlo nahrávat rozjetým Katovicím, které vyhrály šest utkání v řadě. „Nevidím jako výhodu, že hrajeme s Osekem na jeho hřišti, kde se mu teď tolik nedaří. Každý zápas s ním je vyhecovaný, určitě se na nás dobře připraví. Ale jedeme tam vyhrát, uděláme pro to vše,“ zdůraznil Malý.

Trenér Jaroslav Voříšek věří i přes nepříznivou domácí bilanci, že své hřiště jeho svěřenci využijí. „Přece jen naše hřiště známe lépe. Takže věřím, že nepříznivou bilanci zlomíme. Katovice mají kvalitní tým.

Vzhledem k tomu, že je to derby, kde se může stát vše, je to hodně otevřené,“ uzavřel.