Po dvou brankách nastřílelo v soutěžích mužů napříč celky z Prachaticka v okresních a krajských soutěžích šest borců. Volba tentokrát padla na Josefa Šanderu, který obléká dres týmu BI STAV Nebahovy, nováčka okresního přeboru Prachaticka.

Josef Šandera se mezi Kanonýry Deníku objevil již několikrát v jarní části uplynulého soutěžního ročníku. Nejvíce zaujal tím, že v základní části okresní soutěže, která čítala pouhých šestnáct zápasů, nastřílel 40 branek, což znamenalo dva a půl gólu na utkání.

Petr Vojtíšek ještě v dresu Sousedovic.
KANONÝR DENÍKU: Petr Vojtíšek nasázel sedm kulí jako v Sarajevu

Poprvé se mezi Kanonýry Deníku objevil v dubnu, když nastřílel čtyři branky. „Abych pravdu řekl, tak čtyři góly si ani nepamatuji. Možná tak někdy v přípravce. Spíš na nějakém turnaji než v mistrovském zápase. Hattricků jsem dal několik, ale čtyři góly ne. To je asi rekord,“ uvedl nebahovský sniper, který v nejnižší soutěži na Prachaticku prodával své zkušenosti například z dorostu pražské Sparty či I.A třídy dospělých v prachatickém Tatranu.

Spolu se svými bývalými spoluhráči z prachatického Tatranu Martinem Jurošem a Josefem Málkem dělali obranám soupeřů největší problémy. „Samozřejmě chceme postoupit do okresního přeboru, to je náš cíl,“ potvrdil obávaný střelec.

Adam Petr (FK Protivín) nastřílel Jankovu tři góly.
Mezi chlapy se mi povedl první hattrick kariéry, pochvaloval si Adam Petr

A postup si Nebahovští zajistili prakticky zajistili již po základní části okresní soutěže. Čtyři nadstavbové duely byly již spíše z povinnosti a Josef Šandera dával před brankou spíše přednost svým spoluhráčům.

Jak je vidno, má i v nové sezoně střeleckou chuť. Nebahovští zvítězili v prvním kole přeboru na hřišti Tatranu Volary 4:3 a Josef Šandera dával nejprve úvodní branku utkání a pak i tu rozhodující na 3:4. „Nebylo to však jednoduché, museli jsme utkání otáčet ze stavu 3:1 pro domácí,“ ozývalo se z tábora Nebahov po utkání. Ale výhrou tým od Prachatic potvrdil, že nebude jako nováček v přeboru otloukánkem a musí se s ním počítat možná i pro boj o příčky nejvyšší. „Hráče na to, abychom potrápili všechny soupeře, máme. Když to bude navíc Pepovi střílet, může to být zajímavé,“ hledí optimisticky do sezony i fanoušci týmu.

Zdroj: Deník