V první polovině sezony zůstali fotbalisté Katovic určitě za očekáváním. Před rokem totiž šli do jara jako lídr krajského přeboru a nakonec skončili druzí. Před letošní odvetnou částí, která pro ně začíná v sobotu 11. března doma od 13.30 hodin s Čimelicemi, jim v tabulce patří až sedmá příčka, i když jejich ztráta na vyšší pozice není nikterak výrazná. Tým se však přes zimu zúžil. Přesto trenér Roman Malý věří, že i tak mužstvo dokáže potrápit soupeře před sebou.

Před rokem jste šli do odvet jako lídr soutěže, letos jako sedmí nejlepší. Je to nějak znát na rozpoložení týmu?
Tlak je stejný jako loni, kdy se nám povedlo soutěž vést, v tom to bylo lepší. Teď jsme sedmí, ovšem druhá polovina podzimu se nám vydařila, takže nálada je, dá se říci, stejná. Nic se nezměnilo.

Jak se projeví změny v kádru, ke kterým v zimě došlo? Do Německa odešli Jakub Krýsl a Pavel Rejšek. Ladislav Černý podle informací klubového webu přestal s oddílem komunikovat a zájem o něj mají Žichovice. Jedinou posilou je tak Jan Matas, který se vrátil z Dynama.
Změny v kádru jsou nejsložitější věc. Víceméně se nám nikoho nepodařilo přivést a přišli jsme o kvalitní hráče. Kádr se tak zúžil na minimální počet. Honza Matas navíc ještě do jarních bojů nebude moct plně zasáhnout, hlavně se bude dávat po vážných problémech s kolenem dohromady. Spíše počítám, že naplno platný bude až od léta. Co se týče odchozích hráčů – Jakub Krýsl už během podzimu avizoval, že chce odejít. Odchod Pavla Rejška nás mrzí, ten by momentálně patřil do základní sestavy, je to velká ztráta. A Láďa Černý se rozhodl po pěti letech s námi nekomunikovat, zájem mají Žichovice. Nevím, proč se tak rozhodl… Víc šancí tedy dostanou kluci z dorostu.

Proč se nepodařilo přivést náhradu?
Některé hráče jsme oslovili, přednost ale dali jiným oddílům. Chtěl jsem přivést i hráče z nižší soutěže, ale až takový zájem neměli a já nikoho nebudu přemlouvat. Je to poprvé, za dobu co jsem v Katovicích, kdy jsme nikoho nepřivedli. Musíme se s tím poprat a musím věřit klukům, že budou za oddíl bojovat.

Kam budete mířit na jaře s pozměněným kádrem?
Jaro určitě bude mnohem těžší než podzim. To byl náš kádr široký, bylo z čeho doplňovat. Teď mám obavy, že budeme soutěž dohrávat v jedenácti lidech. Už před začátkem sezony jsem říkal, že každý bod se bude počítat. Pro nás to bude platit dvojnásob! Máme úzký kádr, čtrnáct hráčů do pole, bude to složité. Je na klukách, jak se k tomu postaví a jak budou ochotni jaro zvládnout. Vzhledem k tomu, že máme takto úzký kádr, nevím, jak nám vydrží síly. Chceme určitě zůstat tam, kde jsme. Snad nespadneme do záchranářských bojů, naopak chceme potrápit týmy před námi. Máme doma Čimelice, Třeboň, Soběslav, Jindřichův Hradec… To jsou kvalitní týmy a my chceme fanouškům ukázat, že proti silným umíme. Na to se nejvíc těšíme.

Tři z pěti duelů v přípravě jste vysoko prohráli, vždy o třídu. Má to pro vás nějakou vypovídací hodnotu?
Především, soupeři byli kvalitní. Ale zápasy i přes vysoké prohry nevypadaly herně špatně, ovšem doplatili jsme už na to, že hrajeme v jedenácti, takže síly a možnost konkurovat není adekvátní. Proti mladíkům Dynama to byl 75 minut vyrovnaný zápas, ale odpadli jsme a prohráli 1:4. V Bernarticích nevím, jestli došlo k podcenění, ale tam to v první půli byla hrůza. Nakonec z toho byla porážka 2:5. Jsou to přáteláky, v mistrákách věřím, že to bude dobré.

Dopadla zimní příprava podle vašich představ?
Měli jsme nějaké zdravotní problémy hráčů, věřím, že budou do mistrovských utkání už na 100 procent připraveni. Zaměřili jsme se na to, aby se dal kádr dohromady.

Na podzim jste měli velmi dobrou útočnou fázi, ale směrem dozadu to bylo horší. Podařilo se na tom během přestávky nějak zapracovat?
Stále říkám, máme mužstvo víc laděné do útoku. Gólů jsme dali – spolu s Želčí – ze všech mančaftů nejvíc. Obrana nebyla taková, jako v minulé sezoně, na jaře se budeme muset zaměřit na jiný styl hry – jednoznačně na defenzivu. V útoku si šance vytváříme.

Přípravné zápasy Katovic během zimní přestávky

Katovice – Horažďovice 14:1
Sušice – Katovice 5:1
Dynamo České Budějovice U19 – Katovice 4:1
Bernartice – Katovice 5:2
Katovice – Jankov 3:1