Skupina B: Chelčice – Čkyně 1:2 (0:2)

Chelčicím se oproti minulé sezoně vůbec nedaří, potřetí prohrály. Čkyně byla lepší, domácí inkasovali po individuálních chybách. Po změně stran dokázali skóre jen korigovat, nic víc. V tabulce jsou tak jedenáctí.

Volyně – Sousedovice 0:0

První ztrátu zaznamenali Volyňští. Po třech výhrách přišla jen remíza. I trenér Václav Mareš konstatoval, že se svými svěřenci ztratil doma dva body. „Když nedáte gól, vyhrát nemůžete." Westra podle jeho slov přijela s defenzivní taktikou, kouskovala hru, ale především bojovala. „Po zásluze si odvezla bod. Od mužstva jsem čekal víc, hrajeme křečovitě, bez pohybu, chybí hlavně špílmachr, který by přinesl nápad," zhodnotil volyňský kouč.

Trenér hostů Přemysl Šroub, jehož tým nebyl kompletní, mohl být s bodem spokojený. „Pozorně jsme bránili a nepouštěli Volyni do žádné příležitosti. Zápas byl plný emocí a remíza je nejspíše spravedlivá," uvedl.

Skupina C: Putim – Bělčice 4:3 (1:2)

V přestřelce byli Bělčičtí nakonec smutnější, i když v první půli vedli. Nebyl jim také uznán gól pro údajný ofsajd. Domácí tedy otočili, hosté vyrovnali a nevyužili další šance, soupeř tak rozhodl z penalty. „Je to již několikátý zápas, kdy jsme vstřelili i venku více branek, ale nedokázali jsme se vyvarovat chyb a nekoncentrovanosti a dostali jsme pak laciné góly," prohlásil vedoucí mužstva Josef Říský.

Sedlice – Božetice 3:1 (1:0)

Po minulé porážce v Mirovicích (1:3) se Sedlice vrátila k plnému bodovému zisku jako v úvodu sezony. Po čtyřech kolech má tak devět bodů a je v tabulce druhá. První poločas odehráli domácí podle představ trenéra Vladimíra Klímy st., ve druhém ovšem polevili a soupeř snížil. „Kdybych měl povoleno po hráčích házet kamením, spotřeboval bych středně velký kamenolom," komentoval to kouč. V závěru však přece jen Sedličtí přidali ještě pojistku v podobě třetí trefy.

Štěkeň – Kestřany 2:0 (1:0)

Štěkeňští se dočkali na čtvrtý pokus prvního vítězství v sezoně a rázem si polepšili na desáté místo, kde mají čtyři body. V první půli soupeře zatlačili a převahu vyjádřil gólově Jariabka. Po obrátce se hra vyrovnala, pojistku přidal až v závěru Prokeš. „Mužstvo musím pochválit za bojovnost, ovšem škoda neproměněných šancí. O výsledku mohlo být rozhodnuto daleko dříve," hodnotil trenér František Žák.

Osek B – Junior Strakonice 0:1 (0:1)

Očekávané derby rozhodla jediná trefa ze 33. minuty a zaznamenal ji Jan Liška. Díky tomu Junior pokračuje v sérii vítězství, má stoprocentní bilanci a v čele tabulky stále náskok tří bodů. Kromě toho prestižní duel přinesl ještě tři vyloučení, jedno na straně hostů na konci první půle a dvě na straně domácích, ovšem až v závěru utkání.

Osek byl dosud nejtěžším protivníkem pro lídra skupiny C a nejvíce jeho sílu prověřil. „Dobře se připravil, byl posílený o kluky z áčka. Domácí na nás vlétli, trefili břevno… Ale ustáli jsme úvodní tlak, převzali otěže zápasu a potom už to bylo v naší režii. Tři body hodně těší," řekl hostující trenér Luděk Cimrhanzl.

Sestavy

Chelčice: Novák – Varyš, Křenek, Turek, Trobl (46. Čížek), Miroslav Lang, Marek Lang, Jaroslav Jakš, Machnyk (46. Tesař), Kiš, Kopenec.

Volyně: Mráz – Chvosta, Dvořák, Mack, Páník, Němeček st., Škopek (83. Prihara), Němeček ml., F. Gašpar (76. Kubeš), Havlíček, P. Gašpar.

Sousedovice: Šilhan – Kacetl, Vojtíšek, T. Glazunov, Kovář (46. M. Glazunov), Hrach, Behenský, F. Duba, Masák, Máška, Křížek (90. Kubata).

Bělčice: M. Burian – Zeman, Cibulka, Nusl, P. Burian – V. Mach (82. J. Říský ml.), Ježek, Luboš Krameš (34. Sejkora), M. Hevera – Řezáč, Páca.

Sedlice: Mikeš – Dumský, V. Klíma ml., Lávička (72. Hrubý), Panuška, Škulina (83. M. Klíma), Vaněk (66. Musil), Sladký, Čabrádek, Němec, Čapek.

Štěkeň: Řezník – Vojík, Havránek, V. Čížek, Kozlík – Pletka (76. Peterka), Bálek (85. Macků), Kešner, Prokeš – Jariabka, M. Čížek.

Osek B: Lízal – Kuneš, Krejčí, Diviš (46. Brabec), K. Hoch (56. J. Voříšek), Frček (72. Hřebíček), Blažečka, Ježek (65. Čapek), K. Šrámek, Kroupa, Tomášek.

Junior Strakonice: Reiser – Švejnoha, Kostka, Šíp, Kratochvíl (51. Dohonyi), V. Šrámek, Kalianko, Liška, M. Šrámek, Ouška (76. Maršala), Boukalík.